Cytryniec chiński wspiera wątrobę i zdolność koncentracji uwagi

Cytryniec chiński na koncentrację uwagi

Cytryniec chiński (Schisandra chinensis) wspiera możliwość zapamiętywania i koncentracji. W okresie, gdy zbliża się matura, warto sobie o nim przypomnieć. Roślina lecznicza pochodzi z Azji i jest ceniona za swoje liczne właściwości. Matura 2024 przed nami. Egzamin maturalny z języka polskiego rozszerzonego zdaje prawie 60 tys. osób, z matematyki 75 tys. osób. Naturalne wsparcie w nauce, zapamiętywaniu informacji i koncentracji przyda się maturzyście.

Cytryniec chiński – właściwości lecznicze

Cytryniec chiński ma właściwości lecznicze wynikające z zawartości substancji o nazwie lignany. Aktywują one enzymy w komórkach wątroby odpowiedzialne za produkcję najsilniejszej substancji o działaniu antyoksydacyjnym – glutation. Owoce cytryńca działają korzystnie na wątrobę, zapobiega uszkodzeniom i przyspieszają jej regenerację. 

Lignany – silny antyoksydant

Polifenole lignany występują naturalnie w roślinach, zwłaszcza w nasionach, pełnych ziarnach i warzywach. Lignany są silnym antyoksydantem. Neutralizują działanie wolnych rodników, a więc zapobiegają starzeniu się organizmu i uszkodzeniom DNA komórek. Co ciekawe lignany są bardzo dobrym uzupełnieniem diety kobiet, gdy gospodarka hormonalna organizmu ulega wahaniom. Nie tylko maturzyści odniosą korzyści dla zdrowia ze spożywania owoców cytryńca.

Współpraca:

Glutation – co to za substancja? 

Glutation to naturalnie występująca w ciele ludzkim substancja, która jest wytwarzana głównie przez wątrobę. Neutralizuje wolne rodniki tlenowe i zapobiega skutkom stresu oksydacyjnego. Uważa się, że glutation może spowolnić postęp raka i poprawić wrażliwość na insulinę. Glutation wykazuje potencjał we wspomaganiu leczenia mukowiscydozy, autyzmu oraz choroby Parkinsona. 

Cytryniec chiński na pamięć i koncentrację
Owoce cytryńca

Naturalne wsparcie przed egzaminem  

Cytryniec chiński – owoce suszone zwiększają możliwość zapamiętywania i koncentracji. To znakomite naturalne wsparcie dla wszystkich, którzy intensywnie wytężają umysły. Cytryniec naturalnie wspiera w nauce i zapamiętywaniu informacji. 

Medycyna chińska stosuje owoce cytryńca na skupienie umysłu. Według chińskiego ziołolecznictwa cytryniec poprawia zdolności zapamiętywania oraz koncentracji umysłu, a także zapobiega bezsenności. 

Cytryniec chiński – owoce w 5 smakach 

W Chinach, Japonii i Korei cytryniec chiński jest bardzo popularny. Śmiało, można powiedzieć, że cytryniec chiński i żeń szeń to najważniejsze rośliny lecznicze w tradycyjnej medycynie chińskiej. W smaku jest niezwykły, ponieważ reprezentuje wszystkie 5 smaków, które ujawniają się stopniowo.

Cytryniec chiński – 10 korzyści wpływających na zdrowie:

  • Zwiększa możliwość zapamiętywania i koncentracji;
  • Zapobiega bezsenności;
  • Działa ściągająco na płyny, pomagając w nadmiernej potliwości i częstomoczu; 
  • Wspiera działanie wątroby, aktywuje lignany i enzymy w komórkach wątroby, które produkują glutation;
  • Niweluje stres oksydacyjny komórek; 
  • Podobnie jak żeń-szeń poprawia zdrowie psychiczne i fizyczne w stanach zmęczenia i stresu; 
  • Normalizuje poziom cholesterolu i cukru we krwi; 
  • Hamuje rozwój niektórych bakterii chorobotwórczych; 
  • Jest również znany jako afrodyzjak; 
  • Działa korzystnie na skórę. 

Cytryniec chiński – jak spożywać? 

Chiński specyfik szczególnie warto polecić podczas intensywnej nauki i konieczności zapamiętywania oraz uszeregowania wielu informacji. 

Jak stosować cytryniec chiński? Owoce suszone są dostępne w zielarniach. Można przygotować napar do picia, a można dodać 3 jagody cytryńca do kubka czarnej lub zielonej herbaty. Niewielka ilość wynika z tego, że cytryniec chiński i żeń szeń to silnie skoncentrowane rośliny lecznicze. Należy je spożywać z umiarem. 

Suszone owoce cytryńca 3-4 sztuki dziennie to optymalna dawka, która pomaga na skupienie umysłu. 

Katarzyna Labudda jest dietetykiem i absolwentką Avicenna Instytut Claude Diolosa we Fryburgu. Prowadzi praktykę dietetyczną i bloga Jak Wyleczyć. Przed rozpoczęciem kuracji z zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu diety, należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

Cytryniec chiński na pamięć i koncentrację
Mój kod rabatowy: Jakwyleczyc6

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top