Czego nie mówić? 7 tabu w komunikacji hermetycznej

Czego nie mówić? Temat tabu.

Nieopatrznie wypowiedziane słowa mogą zaszkodzić, dlatego lepiej je przemilczeć. Czego nie mówić? Normy społeczne nakazują, by nie dzielić się zbyt osobistymi informacjami, takimi jak finanse, czy problemy ze zdrowiem, chyba że jest to odpowiednie dla sytuacji. Polityka może być drażliwym tematem, prowadzącym do konfliktów. Z kolei religia jest bardzo osobistym tematem; rozmawiając o niej, należy szanować przekonania innych i unikać narzucania się ze swoimi. Dziękuję, że zaglądasz na bloga jakwyleczyc.com. Poznaj 7 tematów tabu w komunikacji z ludźmi. O czym należy nie mówić, by pozostać w mocy sprawczej?  

*

Czego nie mówić z szacunku do tajemnic?

Starożytne tradycje ezoteryczne zawierają elementy hermetyczne. Szacunek do tajemnic stawia granice czego nie mówić publicznie, a co można powiedzieć tylko wybranym osobom. Istotne jest, aby szanować swoje plany i tajemnice. W tradycjach ezoterycznych uważa się, że słowa i myśli mają moc kształtowania rzeczywistości. Dowiadujemy się o tym na poszczególnych etapach rozwoju duchowego. Dlatego tak ważne jest, aby być świadomym intencji i unikać szkodliwych wypowiedzi, ale też chronić się przed negatywnym wpływem.

*

Współpraca:

O czym nie mówić nikomu?

Mądra zasada, czego nie mówić, na pierwszym miejscu stawia długofalowe plany. Dzielenie się swoimi zamierzeniami zbyt wcześnie może prowadzić do niepotrzebnej krytyki, presji lub negatywnych energii, które mogą zaszkodzić realizacji tych planów. Ponadto, utrzymanie planów w tajemnicy do momentu ich realizacji pozwala na większą elastyczność. Dzięki zachowaniu tajemnicy wciąż istnieje przestrzeń do błędów i nauki, bez obaw o ocenę zewnętrzną. To również pozwala na uniknięcie rozczarowania, jeśli plany się nie powiodą.

W niektórych przypadkach dzielenie się swoimi planami i celami z innymi może prowadzić do wsparcia. Kluczem jest zrozumienie, czego należy nie mówić, a kiedy i z kim warto się podzielić swoimi planami.

*

Przeczytaj także: Horoskop chiński 2024 – Rok Drewnianego Smoka

*

Dalekosiężne plany i zamiary

Mądrzy ludzie mówią, że pierwszą rzeczą, którą należy zachować w tajemnicy, są dalekosiężne plany. Zachowaj milczenie, tak długo, jak to możliwe. Niech to będzie temat tabu w komunikacji ze znajomymi i rodziną, dopóki ten plan nie zostanie zrealizowany. Żaden z naszych pomysłów nie tylko nie jest doskonały, ale ma ogromną liczbę słabych punktów, w które bardzo łatwo trafić i wszystko zepsuć.

*

Czego nie mówić, by uniknąć pychy

Czego nie mówić o sobie, by uniknąć destrukcyjnej energii pychy? Czas na drugie tabu w komunikacji z innymi. Sprawa, o której powinniśmy pamiętać zawsze i wszędzie, to nie dzielenie się tajemnicą o swojej dobroczynności. Dobry uczynek jest bardzo rzadki na tym świecie i dlatego powinien być strzeżony jak klejnot. Nie chwal siebie za dobre uczynki. Pycha natychmiast dostrzeże i odbierze całe dobro, które wynikło z tej dobroczynności.

*

O czym nie mówić w kwestii diety?

Kolejną wskazówką, czego nie mówić, dotyczy stylu odżywiania i naszej diety. Mędrcy biegli w starożytnej wiedzy hermetycznej radzą, by nie rozprzestrzeniać informacji o ascezie. Nie opowiadaj na lewo i prawo o swoich ograniczeniach dotyczących jedzenia, postów, snu itp. Asceza fizyczna jest korzystna tylko wtedy, gdy jest połączona z komponentem emocjonalnym.

*

Czego jeszcze nie mówić o sobie?

Tematem tabu, który lepiej przemilczeć, jest twoja odwaga i twój heroizm. Niektórzy ludzie są testowani zewnętrznie, a inni wewnętrznie. Testy zewnętrzne są widoczne i ludzie otrzymują za nie nagrody, natomiast testy wewnętrzne nie są zauważane, więc nie ma za nie nagród i należy o nich milczeć. 

*

(Nie) Dzielenie się wiedzą duchową

Czego nie mówić, by nie ujawnić się ze swoim życiem duchowym. Rzeczą, o której nie należy wspominać, jest wiedza duchowa. Wiedza duchowa ma różne poziomy i powinna być ujawniana tylko po osiągnięciu pewnego poziomu czystości świadomości. Głównym błędem początkujących w rozwoju osobistym jest pragnienie dzielenia się zbyt wysoką wiedzą duchową, która zamiast przynieść człowiekowi dobro, tylko bardziej go dezorientuje, a nawet przeraża.

*

Czego nie mówić o rodzinie?

Temat tabu – o czym nie mówić w towarzystwie? Tematem, którym nie powinieneś szczególnie dzielić się z innymi, jest rozmowa o konfliktach domowych i ogólnie o życiu rodzinnym. Warto zapamiętać: im mniej będziemy mówić o problemach w rodzinie, tym będzie ona silniejsza i bardziej stabilna. Walka polega na pozbyciu się negatywnej energii, która nagromadziła się podczas komunikacji.

*

Nie mów brzydkich słów

Czego jeszcze nie mówić? Ostatnim tematem tabu, o którym nie powinieneś mówić, są brzydkie słowa, które usłyszałeś od kogoś. Możesz pobrudzić sobie buty na ulicy i możesz pobrudzić sobie umysł. A człowiek, który wraca do domu i opowiada wszystko, co usłyszał od głupca na drodze, nie różni się od człowieka, który wrócił do domu w zabłoconych butach i nie zdjął ich na progu. 

*

Czego nie mówić – 7 tabu w komunikacji: 

  • Nie dziel się z nikim dalekosiężnymi planami;
  • Nie mów o swoich dobrych uczynkach;
  • Unikaj rozprzestrzeniania informacji o swojej ascezie
  • Przemilcz swoją odwagę i heroizm w pokonywaniu trudności; 
  • Zachowaj w tajemnicy wysoką wiedzę duchową
  • Utrzymaj powściągliwość w mówieniu o problemach w życiu rodzinnym
  • Nie przynoś brzydkich słów do domu. 

*

Przeczytaj także: Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich – dlaczego jest ważne?

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top