Era Wodnika – kiedy nadeszła? Początek Ery Wodnika

Czym jest Era Wodnika?

Czym jest Era Wodnika? 2024 to dla wielu obserwatorów zjawisk na niebie początek Ery Wodnika. Astrologia przewiduje przyszłość ludzi i zdarzeń na Ziemi na podstawie położenia ciał niebieskich. Dziś najbardziej fascynującym zjawiskiem astrologicznym jest początek Ery Wodnika. Część ludzi wierzy, że znak zodiaku, w którym się urodzili, ma wpływ na ich osobowość, zdrowie, związki i karierę. Inni zaś uważają, że astrologia to pseudonauka bez znaczenia. Sprawdźmy, czym jest w astrologi nadejścia Ery Wodnika? Kiedy się zaczęła nowa, wyczekiwana epoka?

*

Spis treści: 

  1. Era Wodnika – kiedy nadeszła? Początek Ery Wodnika;
  2. Czym jest Era Wodnika w astrologii?
  3. Wodnika era a ruch ezoteryczny;
  4. Musical Hair zwiastunem czasu Wodnika;
  5. Kiedy początek Era Wodnika? 

*

Współpraca:

Czym jest Era Wodnika w astrologii?

W astrologii Era Wodnika jest jedną z dwunastu epok, które zmieniają się co około 2 150 lat. Dla badacza zjawisk astrologicznych jest to okres, w którym punkt równonocy, czyli miejsce, w którym jest Słońce w momencie wiosennej równonocy, znajduje się w gwiazdozbiorze Wodnika. Co ciekawe, według niektórych astrologów, każda era ma wpływ na duchowy rozwój ludzkości i charakterystyczne cechy kultury. 

Era Ryb, Era Wodnika, Era Koziorożca – ery zmieniają się cyklicznie w wyniku przesuwania się punktu Barana względem gwiazd, spowodowanego precesją osi obrotu Ziemi. Pełny cykl, nazywany rokiem platońskim, trwa około 25 770 lat. Astrologowie uważają, że ery te mają związek z duchowym rozwojem ludzkości. Obecnie kończy się Era Ryb, a zaczyna Wodnika, a po niej nastąpi Era Koziorożca.

Era Wodnika a ruch ezoteryczny 

Era Wodnika jest kojarzona nie tylko ze zjawiskiem astrologicznym. W środowisku ruchu ezoterycznym New Age epokę pod znakiem Wodnika łączy się z czasem wielkich transformacji na Ziemi. Ruch New Age propaguje idee wolności, braterstwa, postępu, innowacji i humanitaryzmu. Niektórzy uważają, że czas Wodnika będzie erą wielkich zmian społecznych, duchowych i naukowych, które poprawią jakość życia naszej cywilizacji. Inni są sceptyczni co do takich proroctw i krytykują zarówno astrologię, jak i ruch New Age jako pseudonaukę z powodu braku podstaw naukowych.

Musical Hair zwiastunem czasu Wodnika

Pamiętacie o musicalu Hair z 1967 roku? Przebojowy utwór z tego filmu zatytułowany „Czas Wodnika” przyczynił się do potężnego wzrostu popularności symbolu Wodnika jako Nowej Ery. Od czasu premiery musicalu Wodnik jest utożsamiany z głębokimi przemianami społecznymi, państwami bez granic, świadomością planetarną i obfitością dla całej ludzkości.

Tłumaczenie tekstu utworu „Czas Wodnika”

Kiedy Księżyc jest w siódmym domu
A Jowisz jest w koniunkcji z Marsem
Wtedy pokój przewodzi planetom i miłość steruje gwiazdami

To jest początek Ery Wodnika
Ery Wodnika
Wodnika, Wodnika

Spokój i zrozumienie,
Współczucie i zaufanie się mnożą
Nigdy więcej fałszu czy szyderstwa
Przeżywanie złotych wizji
Mistyczne kryształowe rewelacje
I prawdziwe wyzwolenie umysłu

Wodnika, Wodnika.

Kiedy Księżyc…

Tekst pochodzi z Tekstowo

*

Kiedy początek Ery Wodnika?

Kiedy zaczęła się Era Wodnika? 2024 rok dał rzeczywiście początek epoce Wodnika? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to kiedy dokładnie nastąpił ten wyczekiwany okres pod panowaniem energii Wodnika. Niektórzy uważają, że nadeszła ona już w XX wieku lub że dopiero w XXI wieku, a jeszcze inni, że wkrótce nadejdzie. Niektórzy astrolodzy wiążą początek Wodnika Ery z Wielką Koniunkcją Jowisza i Saturna w Wodniku, która miała miejsce 21 grudnia 2020 roku

Może Cię zainteresuje: Wibracje Ziemi 2024 a numerologia liczby 8

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top