Jak wyleczyć migrenę? Pijawki lekarskie na migrenowe bóle głowy

  

Jak wyleczyć migrenę? Wypróbuj pijawki lekarskie!

Migrena to uciążliwy ból głowy, niekiedy tak silny, że uniemożliwia funkcjonowanie i wypełnianie standardowych obowiązków. Do migrenowego bólu głowy dochodzi szereg objawów towarzyszących, które dodatkowo pogarszają samopoczucie. Migrena występuje nawet u 28 proc. ludzi w pewnym okresie ich życia i ma charakter dziedziczny. Zapadalność roczna wynosi 6‑15 proc. u mężczyzn i 14‑35 proc. u kobiet. Mimo tak powszechnie występującej dolegliwości, przyczyny migrenowych bólów głowy nie zostały jednoznacznie wyjaśnione.

Jak wyleczyć migrenę i uciążliwe bóle głowy ?

Wielu pacjentów pyta, jak wyleczyć migrenę naturalnymi metodami? Objawy migreny to poważna choroba, która wywołuje uciążliwe bóle głowy. Dodatkowo atakowi migreny może towarzyszyć nadwrażliwość na światło, dźwięk i zapachy, a w skrajnych przypadkach nudności i wymioty. Utarło się przekonanie, że każdy ból głowy przypisuje się do migreny, ale warto rozróżnić zwykły ból głowy od migreny. Migrena to bóle samoistne, które nie są związane z innym schorzeniem. Migrena ma napadowy i nawracający charakter, a jak pokazują statystyki, zdecydowanie częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Zapadalność roczna na migrenę jest ponad dwukrotnie wyższa u dorosłych kobiet niż u mężczyzn i dotyczy nawet 35 proc. dorosłej populacji osób płci żeńskiej.

Medycyna zachodnia traktuje migrenę jako chorobę przewlekłą, a całkowite jej wyleczenie nie jest możliwe. Zaleca się jednocześnie unikania czynników wyzwalających napady, np. dieta przy migrenie nie powinna zawierać produktów, które mogłyby wyzwalać ataki bólu. Trudno dziwić się, że wielu pacjentów szuka pomocy w naturalnych metodach, które mogą okazać się bardziej skuteczne niż podawanie leku przeciwbólowego. 

Współpraca:

Objawy migreny

Co to migrena mogło się przekonać prawie 30 proc. dorosłych, u których w różnym wielu pojawiły się objawy migreny. Najbardziej typowy jest silny ból głowy, który mocno daje się we znaki podczas napadu migreny. Ból umiejscowiony jest z jednej strony głowy, za gałką oczną i skronią, ma pulsujący charakter i biegiem czasu coraz bardziej narasta. W takim stanie trudno zebrać myśli, poruszać się i wykonywać nawet proste czystości w pracy czy w domu. Migrenowy ból głowy bywa tak silny, że utrudnia normalne funkcjonowanie. Poza dolegliwościami związanymi z narastającym bólem mogą pojawić się także inne objawy migreny:

  • światłowstręt,
  • mdłości, nudności i wymioty,
  • zwiększona wrażliwość na hałas i zapachy,
  • zaburzenia mowy,
  • mrowienie kończyn.

Rodzaje migreny – migrena z aurą

Szukanie sposobu, jak wyleczyć migrenę zaczyna się od określenia rodzaju schorzenia. Migrena może dawać różne objawy i pod tym kątem jest klasyfikowana. Przede wszystkim rozróżnia się dwa typy migreny:

  1. Migrena z aurą – klasyczne objawy to silny ból głowy.
  2. Migrena bez aury – silny ból głowy poprzedza atak aury, polegający na neurologicznych zaburzeniach widzenia i czucia.

Niekiedy wymienia się także inne rodzaje migreny, np. menstruacyjną, brzuszną czy oczną. W zależności od czasu trwania objawów wyróżnia się stan migrenowy, gdy migrena trwa dłużej niż 3 doby oraz migrenę przewlekłą, gdy bóle migrenowe występują przez co najmniej połowę dni w miesiącu przez 3 miesiące z rzędu.

Migrena – przyczyny bólu głowy

Miesiączka, ciąża czy menopauza u kobiet może być powiązana z migrenowymi bólami głowy. Większe ryzyko migreny występuje przy przemęczeniu, silnym stresie czy zaburzeniach snu (niedostateczna lub nadmierna ilość snu). Przyczyny migreny i mężczyzn upatruje się w stresie, braku snu i przy gwałtownych zmianach pogody. Niestety, mimo wielu badań nad migreną, nadal nie wiadomo dokładnie, skąd się ona bierze i co ją wywołuje. Bazując na wynikach badaniach naukowych, można wyciągnąć wniosek, że za występowanie bólów migrenowych odpowiedzialne są geny oraz wpływ czynników środowiskowych.

Leczenie migreny u neurologa

Leczenie migreny bywa wyzwaniem dla neurologa. W przypadku migreny epizodycznej, leki rekomendowane to preparaty o najwyższym poziomie dowodów naukowych (klasa zaleceń A). Należą do nich leki przeciwbólowe i przeciwzapalne np. kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, naproksen oraz tryptany. Leki przeciwbólowe nie wyleczą migreny i nie przeciwdziałają kolejnym napadom migreny, a jedynie doraźnie uśmierzą ból.

Jak wyleczyć migrenę naturalnymi metodami?

Jak wyleczyć migrenę pytają osoby, które trafiają do gabinetu medycyny naturalnej. I tutaj dobra wiadomość, która przynosi rozwiązanie problemu bólu głowy ! Pijawki lekarskie są skuteczne na migrenę – przekonują gabinety, które zajmują się hirudoterapią. Wiele osób borykających się z migrenowymi bólami głowy odwiedziło już dziesiątki specjalistów i wypróbowało wiele metod, dlatego z rezerwą podchodzą do obietnicy wyleczenia migreny pijawkami.

Żaden terapeuta nie daje gwarancji, że pijawki wyleczą migrenę i pomogą całkowicie pozbyć się bólów migrenowych. Istnieje jednak szansa, że kilka sesji zmniejszy nasilenie bólu i częstotliwość napadów migreny – twierdzą specjaliści.

Na pewno warto skorzystać z zabiegu przystawiania pijawek i przekonać się na własnej skórze, czy zadziała. Pijawki lekarskie przystawia się w okolicach szyi, za uszami i wzdłuż kręgosłupa. Pacjentowi zwykle przystawia się od 3 do 8 pijawek, a zabieg należy powtórzyć do 10 razy.

Przeczytaj także: Szumy uszne – jak pozbyć się irytującego dzwonienia w uszach?

Uczep – zioła do zaparzania

Uczep to silnie działające ziele, stosowane jako forma detoksykacji na oczyszczanie krwi i na łagodzenie objawów migreny.

Maruny – zioła do zaparzania

Maruny wykazuje działanie prozdrowotne: stosowane w profilaktyce i leczeniu migren

Feverfew – szerokie spektrum działania, polecane na migrenę

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top