PERSEIDY 2024 Przygotuj się na wielki deszcz meteorytów

Perseidy 2024

Perseidy 2024 nadchodzą! Na nocnym niebie, podczas deszczu meteorytów nie ma Księżyca, który mógłby zepsuć przedstawienie. Czas przygotować dużą porcję popcornu, rozłożyć leżaki i obserwować Perseidy 2024!

*

Kiedy Perseidy 2024?

Deszcz meteorytów Perseidy 2024 będzie miał największy rozkwit w nocy z 12 na 13 sierpnia 2024. Tego roku obserwatorzy nocnego nieba nie będą musieli zmagać się z pełnią Księżyca, jak to miało miejsce w zeszłego lata. Zamiast tego Księżyc wzniesie się oświetlony w 38 proc. w pierwszej kwadrze już o 13.15 czasu warszawskiego i uprzejmie ustąpi miejsca gwiazdom tego wieczoru, zachodząc o 22.10. Dodatkowo potencjalne wybuchy meteorytów podczas maksimum deszczu i po nim wzbudzą prawdziwą sensację! 

Przeczytaj: Brama Lwa – Portal 88. Przełomowe zjawisko astrologiczne

Współpraca:

Gdzie oglądać Perseidy? 

Perseidy rozbłyskują z szybkością około jednej minuty na ciemnym niebie. Jeśli masz taką możliwość, a pogoda jest idealna, rozważ wycieczkę za miasto, na wieś lub nad morze, aby w pełni docenić nadchodzące bogactwo meteorów. Teleskop ani lornetka nie są potrzebne, wystarczy rozkładane krzesło i przekąski. Weź ciepłe koce na wypadek, gdyby spektakl przeciągnął się do późna. Interaktywna mapa zanieczyszczenia światłem pomoże Ci znaleźć najciemniejsze niebo w pobliżu domu.

Mapa zanieczyszczenia światłem

Jak przygotować się na Perseidy 2024?

Rozpocznij czuwanie pod nocnym niebem około 22:00 pod koniec wieczornego zmierzchu. Zaplanuj spędzenie co najmniej godziny pod deszczem meteorytów. Zdjęcia złożone wykonane w ciągu kilku godzin, a czasem nawet dni sprawiają wrażenie, jakby meteoryty spadały jak prysznic. Zamiast tego pojawiają się na niebie fragmentarycznie, pojedynczo lub w krótkich seriach, po czym następują przerwy do pojawienia się następnego błysku. Przewidywanie przybycia następnej eksplozji światła meteorytu jest jedną z największych przyjemności Perseidy. Wykorzystaj okazję, a będziesz się świetnie bawić!

Perseidy - Park Ciemnego Nieba, Słowacja
Perseidy w Parku Ciemnego Nieba Králova Studňa, Słowacja

Perseidy 2024 zdjęcia

Wiele osób zastanawia się, jak fotografować Perseidy 2024, deszcz meteorytów, zorzę polarną i inne zjawiska, dziejące się nocą na niebie. To złożone zdjęcie zrobił Petr Horálek w ciągu dwóch nocy w Parku Ciemnego Nieba Králova Studňa na Słowacji podczas szczytu roju meteorów Perseidy w 2016 roku. Całkowity czas ekspozycji wynosił 9 godzin.

Nad morzem znajdziesz miejsca, wolne od zanieczyszczenia światłem, a to gwarantuje, że swoim telefonem zrobisz zdjęcia spadających gwiazd.

Wolne pokoje Jastrzębia Góra

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top