Psychoterapia przez Internet – otwarty dostęp do terapeuty

Psychoterapia przez Internet - rozwiązanie, o którym nie myślałeś.

Psychoterapia przez Internet – kiedy warto z niej skorzystać? Wielu z nas zmaga się od czasu do czasu ze zdrowiem psychicznym, a to z kolei wpływa na codzienne życie. Niezależnie od tego, czy borykasz się ze stanem lękowym, czy depresją lub po prostu potrzebujesz rozmowy, porada psychologiczna przez Internet może być najlepszym rozwiązaniem.

Psychoterapia przez Internet – sprawdź jak to działa 

Potrzebujesz pomocy, aby przejąć kontrolę nad swoim życiem? Psychoterapia przez Internet może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie! Porada psychologiczna online to usługa, dzięki której szybko i bezproblemowo umówisz się na spotkanie z doświadczonym terapeutą. Jednorazowe wsparcie psychologiczne lub zaplanowana na dłużej terapia prowadzona na odległość, może być tak samo skuteczna, jak w gabinecie. Nie wiesz, jak działa psychoterapia zdalnie? Wszystko, co musisz zrobić, to wejść na stronę internetową i odpowiedzieć na kilka pytań, a następnie wybrać odpowiedniego specjalistę, który poprowadzi psychoterapię przez Internet.

Wsparcie psychologiczne przez Internet  

Współpraca:

Usługa psychoterapii online stara się uczynić wsparcie psychologiczne bardziej dostępne dla każdego, bez względu na miejsce zamieszkania, czy ilość wolnego czasu. Dodatkowo korzystanie z platformy internetowej jest bardziej przystępne cenowo niż wizyta w gabinecie. Dzięki profesjonalnej pomocy psychologicznej online nie musisz przeżywać stresu związanego z korzystaniem z przypadkowych wyborów. W sytuacji, gdy specjalista, z którym jesteś w kontakcie, nie odpowiada ci pod jakimś względem, łatwo możesz zmienić terapeutę. Zdarza się to powszechne w początkowej fazie psychoterapii przez Internet.

Profesjonalna pomoc psychoterapeuty online

Możesz wybrać specjalistę o kompetencjach dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb, bez względu na to, czy jest to chwilowy kryzys, czy poważny problem, z którym ciężko sobie poradzić. Każdy ze specjalistów – psychologów czy psychoterapeutów ma swój profil ze szczegółowymi informacjami na temat tego, w czym się specjalizuje, z jakich metod korzysta, gdzie zdobywał wykształcenie oraz swoje doświadczenie zawodowe.

Kiedy korzystać z pomocy psychoterapeuty?

Psychoterapia przez Internet daje zupełnie nowe możliwości. Zakres kompetencji psychoterapeutów obejmuje m.in. konsultacje dla młodzieży, porady rodzicielskie, terapię par oraz uzależnienia i problemy w życiu intymnym. 

W poradni psychologicznej online istnieje możliwość otrzymania pomocy w różnych problemach, takich jak:

  • Zaburzenia lękowe;
  • Depresja i zaburzenia nastroju; 
  • Wypalenie zawodowe;
  • Trudności w radzeniu sobie z przewlekłą chorobą; 
  • Panowanie nad złością i gniewem; 
  • Uwolnienie się od traumy;
  • Kryzys emocjonalny.

Jak umówić się na psychoterapię przez Internet? 

Umówienie się na wizytę z psychoterapeutą przez Internet jest łatwe i zrobisz to naprawdę szybko. Wiele osób szuka pomocy właśnie w ten sposób, z chęci zaoszczędzenia czasu lub z powodu złego samopoczucia. Obniżenie nastroju nie sprzyja wychodzeniu z domu i spotkaniom w gabinecie. Jeżeli masz wątpliwości, czy psychoterapia online jest dobra dla Ciebie i będzie skuteczna na Twoje problemy, sprawdź opinie o poradni na stronie internetowej. 

Przeczytaj także: Relaksacja Jacobsona – technika relaksacyjna dla dzieci i dorosłych 

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top