Sekret receptur ziołowych Ojca Klimuszko

Zioła ojca Klimuszko

Ojciec Klimuszko to wybitny zielarz i fitoterapeuta obdarzony darem jasnowidzenia, a także wybitny znawca energii drzew. Setki ludzi odwiedzało Ojca Klimuszko w klasztorze w Elblągu, prosząc o poradę zdrowotną i zioła. Franciszkanin zmarł w 1980 roku, ale pozostawił receptury ziołowe znane jako Zioła Ojca Klimuszko na niemal 130 dolegliwości! 

Zioła Ojca Klimuszko na odchudzanie

Zioła Ojca Klimuszko na odchudzanie to najpopularniejsza autorska mieszanka ziołowa, która pomaga zrzucić nadmiarowe kilogramy. Recepturę tworzy 11 ziół, a wśród nich morszczyn pęcherzykowy, mniszek lekarski i krwawnik. Franciszkanin opracował swój sposób na spożywanie ziół. Z jego książek wiemy, że zalecał picie szklanki ciepłego naparu 20 minut przed posiłkiem trzy razy dziennie. Po spożyciu całego zestawu ziół trzeba zrobić tygodniową przerwę. Po tym czasie znowu można zacząć pić taką samą mieszankę drugi raz, a następnie odczekać 12 dni i profilaktycznie wypić trzeci zestaw. Porada mówiąca o spożywaniu trzech zestawów ziół, dotyczy większości kuracji, opartych o mieszanki ziołowe.  

Współpraca:

Jak dawkować zioła Ojca Klimuszko:  

  • Spożyć zestaw ziół na pierwszą kurację – 7 dni przerwy;
  • Spożyć mieszankę ziół na drugą kurację – 12 dni przerwy;
  • Profilaktycznie spożyć zestaw ziół na trzecią kurację i zakończyć. 
  • Na 1 porcję: kopiasta łyżka mieszanki ziół na szklankę wrzątku. 

Mieszkanka ziół pomagająca schudnąć składa się z równych części (po 50 g) następujących ziół: morszczyn pęcherzykowy, kora kruszyny, korzeń mniszka lekarskiego, korzeń wilżyny, korzeń lubczyka, znamiona kukurydzy, strąki fasoli, ziele skrzypu polnego, liść szałwii, ziele srebrnika, krwawnik. Mieszankę ziołową można sporządzić samodzielnie z jedenastu składników lub wykorzystać gotowe preparaty. Na odchudzanie z linii produktów Ojca Klimuszko znajdziemy środki odchudzające w postaci ziół, tabletek i eliksirów.

Przeczytaj także: Jaki wpływ ma herbata PU-ERH na odchudzanie?

*

Zioła Ojca Klimuszko na różne dolegliwości

Czesław Klimuszko stworzył receptury ziołowe na ciężkie schorzenia m.in. na nadciśnienie tętnicze, niewydolność wieńcową i zapalenie mięśnia sercowego. Klimuszko znalazł zioła na marskość wątroby, a także na cukrzycę. Dzięki swojej pracy pomagał ludziom w chorobach tarczycy, hemoroidach, żylakach oraz w wielu innych dolegliwościach. Działalność Ojca Klimuszko szybko zyskała duży rozgłos i zmusiła go do przeprowadzki z małej parafii na Mazurach do klasztoru franciszkanów w Elblągu. Na miejscu uzyskał schronienie oraz większą możliwość niesienia pomocy potrzebującym.

Skuteczne mieszanki ziołowe 

Zioła Ojca Klimuszko łączy pewien sekret. W ziołolecznictwie tworzy się mieszanki ziół, które są skuteczniejsze niż spożywanie naparu z jednej tylko rośliny. Ojciec Klimuszko był propagatorem mieszanek ziołowych sporządzanych w równych proporcjach tak, by rozmaite zioła wzajemnie się uzupełniały i wzmacniały jeszcze bardziej swoje działanie.

Klimuszko – jasnowidz oraz znawca natury drzew 

Ojciec Klimuszko był obdarzony wieloma talentami m.in. darem jasnowidzenia. Życie blisko natury i parapsychologia pomogły mu zrozumieć naturę drzew, a wiedzę tę przekazywał w książkach. Mało znany fakt jest taki, że Ojciec Klimuszko studiował oddziaływanie drzew na ludzi. Co ciekawe ten wybitny badacz natury jest autorem powszechnie stosowanego podziału drzew na trzy rodzaje. 

Pierwsza grupa to drzewa korzystnie wpływające na ludzi: modrzew, sosna, świerk, jodła, jałowiec, cis, dąb, brzoza, lipa, klon, kasztanowiec, morwa i akacja. Drugą grupę tworzą gatunki neutralne bez wpływu na energetykę ludzką, które nie należą do grupy pierwszej i trzeciej. Drzewa o negatywnym oddziaływaniu na ludzi są również godne uwagi. Bądźmy ostrożni w pobliżu zarośli berberysu, z uwagi na jego energetykę. Klimuszko twierdził, że niekorzystanie oddziałuje na nas również przebywanie w sąsiedztwie takich krzewów i drzew, jak czarny bez, osika, topola i olsza. Reasumując już na zakończenie, Ojciec Klimuszko bezsprzecznie pozostawił po sobie schedę, z której warto korzystać!

 
Katarzyna Labudda jest dietetykiem i absolwentką Avicenna Instytut Claude Diolosa we Fryburgu. Przed rozpoczęciem kuracji lub stosowaniem jakiegokolwiek suplementu diety, powinniśmy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

Zioła Ojca Klimuszko (współpraca): 

   
Ekstrakty ziołowe na odporność, wzmocnienie i odchudzanie – sprawdź okazję w sklepie.

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top