Jaki będzie rok 2024 w porównaniu do poprzedniego?

Rok 2024 - prognozy, przewidywania i nastroje

Prognozy na rok 2024 pokazują, jak świat zamierza poradzić sobie z rzeczywistością przy użyciu nowych technologii, rozwiązując stare problemy. Zamieszanie wokół notowania złotego w stosunku do innych walut, opublikowane 1 stycznia wieczorem przez Google, wskazuje na skalę zjawiska. Rok 2024 przyniesie istotne zmiany w ekonomii w porównaniu do poprzedniego. Oto kilka prognoz dotyczących gospodarki, klimatu i dbania o zdrowie oraz panujące obecnie nastroje na nowy rok przestępny.

W artykule: 

  1. Nastroje na rok 2024 – ankieta;
  2. Globalne perspektywy dla zdrowia; 
  3. Rok 2024 – negatywny scenariusz rozwoju epidemii otyłości;
  4. Przewidywania dotyczące AI;
  5. Klimat w 2024 – prognoza zmian klimatycznych; 
  6. Rok 2024 w gospodarce – analizy i przewidywania ekonomistów;
  7. Jaki będzie rok 2024? Horoskop na Rok Smoka.

Nastroje na rok 2024 – ankieta

Rok 2024 będzie lepszy, gorszy czy podobny do poprzedniego? Zdaniem ankietowanych internautów w roku 2024 jakby nie było i tak będzie dobrze, a przede wszystkim zawsze damy sobie radę. Ja wyznaję zasadę, że zawsze mogło być gorzej – napisała Bożena, więc życzę przede wszystkim spokojności ducha, optymizmu i nade wszystko zdrowia. Będzie, co będzie! Udanego roku 2024! Polska przeżyła potopy, rozbiory, faszystów, komunistów, w tym roku przeżyjemy i globalistów. Ktoś inny napisał: będzie dobrze i nie damy się! Ktoś inny podzielił się proroctwem, że będzie nieciekawie (to pewne), ale damy radę, bo jesteśmy silni i nikt nas tak łatwo nie złamie. Darek napisał, że zaklina, aby ten rok był lepszy dzięki zbiorowemu, pozytywnemu myśleniu, które oddziałuje na wszechświat. 

Współpraca:

Podsumowaniem nastrojów na rok 2024 rok niech będzie komentarz Łukasza: 45 proc. ludzi twierdzi, że nowy rok będzie gorszy? Skąd ten pesymizm ludzie?! Tylko od nas zależy czy 2024 będzie rokiem gorszym, czy lepszym!

Globalne perspektywy dla zdrowia 

W roku 2024 pod względem zdrowia możemy spodziewać się ogromnych zmian. Prognozy Saxo Bank w rozdziale dotyczącym zdrowia skupiły się na epidemii otyłości. Czy to możliwe, że w roku 2024 ludzie już nie będą przestrzegali diety i przestaną ćwiczyć dzięki dostępowi do cudownego leku na otyłość? Saxo Bank zauważa, że przełomowy lek na otyłość zaskoczy wszystkich na świecie. Przemysł farmaceutyczny odnotuje wzrost przychodów, jakiego nigdy wcześniej nie widział. Lek na otyłość GLP-1 równolegle zmniejsza ryzyko chorób serca i ogranicza postęp zaburzeń czynności u osób z przewlekłą chorobą nerek.

W roku 2024 i przez kolejnych dziesięć lat istnieje realna szansa na zakończenie epidemii otyłości, a dzięki temu rządy mogą obniżyć koszty w innych obszarach systemu opieki zdrowotnej. Począwszy od nadchodzącego roku, ogólny stan zdrowia ludzi ulegnie poprawie. Choroby drugiego stopnia, związane z otyłością, zostaną ograniczone, co zwiększy globalną produktywność. 

Negatywny scenariusz rozwoju epidemii otyłości 

Istnieje również negatywny scenariusz na rok 2024 związany z epidemią otyłości. Co wydarzy się, jeśli podaż leków na otyłość GLP-1 nie będzie w stanie zaspokoić powszechnego popytu? Proroctwo bierze pod uwagę, że pacjenci w oczekiwaniu na lek stracą motywację i przestają ćwiczyć, a także przestrzegać zdrowej diety. Globalne wskaźniki otyłości wśród dorosłych wzrosną z obecnych 39 proc. do 45 proc. W nadchodzącym roku nastąpi wzrost zachorowalności na cukrzycę, a nawet gwałtowny wzrost chorób serca, więcej urazów z powodu zmniejszonej siły mięśni i wydolność układu odpornościowego. Zwiększona liczba chorób i dni chorobowych sprawi, że globalna produktywność spadnie. Przepowiadany negatywny scenariusz jest równie prawdopodobny, co jego optymistyczny odpowiednik.

Przewidywania dotyczące AI

Z jednej strony rok 2024 przyniesie wzrost nieufności wobec sztucznej inteligencji, a z drugiej zostanie ona okrzyknięta dobrodziejstwem produktywności. AI staje się zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego po atakach deepfake w roku poprzednim. Brak zaufania opinii publicznej do wiadomości generowanych przez sztuczną inteligencję rośnie, tymczasem rządy nakładają nowe regulacje. Jeżeli spełni się negatywny scenariusz zdrowotny dotyczący epidemii otyłości, więcej liczby osób chorych na cukrzycę i gwałtowny wzrost chorób serca, globalna produktywność będzie podtrzymywała sztuczna inteligencja. 

Klimat w 2024 – prognoza zmian klimatycznych

Na rok 2024 przewiduje się kilka istotnych zmian klimatycznych, a wśród nich m.in. globalne ocieplenie. Przewiduje się, że ocieplenie osiągnie nowy poziom. Każdy rok od ponad sześćdziesięciu lat był cieplejszy od poprzedniego, a w XXI wieku odnotowaliśmy najcieplejsze lata w historii. Istnieje rozsądna szansa, że 2024 będzie pierwszym rokiem, w którym średnia globalna temperatura powierzchniowa będzie wyższa o więcej niż 1,5°C niż w XX wieku. Świat stoi w obliczu wielu powiązanych kryzysów, w tym narastającego kryzysu klimatycznego i załamania naturalnych ekosystemów. Przede wszystkim w prognozach daje się zauważyć zwiększoną kruchość i brak zaufania do globalnego porządku. Na świecie występuje nierównomierne ożywienie gospodarcze, niestabilności geopolityczna i rozwijają się międzynarodowe konflikty. 

Przeczytaj także: Aktywność słoneczna rośnie – rozbłyski, CME i silne burze geomagnetyczne

Rok 2024 w gospodarce – analizy i przewidywania ekonomistów

Nowy rok 2024 przyniesie kilka istotnych zmian w porównaniu do poprzedniego roku. Prognozy ekonomistów na nowy rok dla Polski wskazują na wzrost gospodarczy. W Polsce może on sięgnąć nawet 4 proc. To więcej, niż przewidywano jeszcze kilka miesięcy temu. Wzrost ten będzie napędzany przede wszystkim przez zwiększoną konsumpcję. Inflacja spadnie w nowym roku do około 4 proc. w ujęciu rocznym. Ekonomiści prognozują, że w nadchodzących 12 miesiącach dokonają się dwie obniżki stóp procentowych łącznie o 50 punktów bazowych. Gospodarki zachodnie, będące głównymi partnerami handlowymi Polski, mogą radzić sobie nieco gorzej. 

Czy zobaczymy koniec kapitalizmu w USA już w roku 2024? Coraz bardziej niepewne środowisko geopolityczne może zmusić rząd USA do zwiększania wydatków na obronność. Aby uniknąć niepokojów społecznych i pokryć kolosalny wzrost zadłużenia, Kongres USA będzie zmuszony do zwiększenia wydatków fiskalnych. Pamiętajmy, że prognozy na rok 2024 są oparte na aktualnych danych i mogą ulec zmianie w zależności od różnych czynników gospodarczych i politycznych.

Jaki będzie rok 2024? Horoskop na Rok Smoka

W horoskopie chińskim rok 2024 należy do Drewnianego Smoka. Będzie to czas, w którym siła i charyzma Smoka wpływać będzie na działania wszystkich znaków chińskiego zodiaku. Czego możemy się spodziewać? Przepowiednia dotyczy głównie spokoju, ale też porządku i bezpieczeństwa. Smok nie ulega schematom i często wybiera nieszablonowe rozwiązania. Przeczytaj horoskop chiński na Rok Drewnianego Smoka.

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top