Astrologia medyczna | Astromedycyna

Astromedycyna to fascynująca dziedzina astrologii, badająca wpływ planet na zdrowie. W układzie planet zapisany jest horoskop urodzeniowy każdej osoby oraz mocne i słabe aspekty zdrowia. Astromedycyna łączy dwie dziedziny wiedzy, które tylko z pozoru są odległe. Tymczasem astrologię i medycynę warto rozpatrywać razem, gdy chodzi o zdrowie i dobre samopoczucie. Na blogu Jak Wyleczyć znajdziesz prognozę astromedyczną dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź związek astrologii z medycyną: Astromedycyna – prognoza na każdy miesiąc.

Astromedycyna na blogu Jak Wyleczyć

Astrologia jest obecna w wielu dziedzinach naszego życia, a Astro-Medycyna jest tego najlepszym przykładem. Związek medycyny a astrologii to fascynująca dziedzina badana przez astrologów i lekarzy. Wpływ wiedzy astrologicznej zauważamy także w biznesie, finansach, polityce i życiu społecznym. Wystarczy się rozejrzeć! Słynna rzeźba byka z Wall Street symbolizuje zodiakalnego Byka. Osoby spod znaku Byka często odnoszą sukcesy w biznesie, odcinają kupony i liczą pieniądze!

Astromedycyna – prognoza dla znaku zodiaku

Czy można wierzyć w astrologię? Czy prognozy astromedycyny się sprawdzają? Wiadomo, że większość z nas czyta horoskopy dla zabicia czasu, nie wierząc zupełnie w ich treść. Często jednak nawet nie dając wiary przepowiedniom, zastanawiamy się nad informacjami, które w jakiś sposób dotyczą naszej obecnej sytuacji życiowej. Na wszelki wypadek sprawdź najnowszą prognozę Astromedycyny dla twojego znaku zodiaku na blogu Jak Wyleczyć.

Astrologia i medycyna chińska

Astro-Medycyna jest zjawiskiem obecnym w wielu kulturach. Ciekawostka astrologiczna – jak horoskop wpływa na przyrost naturalny w Chinach? Rok Drewnianego Smoka 2024 w astrologii chińskiej jest wyjątkowy. Smoki są najbardziej szanowanym znakiem w chińskim zodiaku. Co 12 lat w statystykach Chin widać pik urodzin, ponieważ w latach Smoka rodzi się więcej dzieci. Chińczycy są niezwykle przesądni – każdy chce mieć Smoka w rodzinie. Ludzi urodzonych pod tym znakiem cechuje moc, mądrość i sukces życiowy.

Równowaga Yin-Yang w medycynie i astrologii

Medycyna chińska opiera się na równowadze Yin-Yang. Ten starożytny system medyczny jest najlepiej zachowanym kanonem leczenia (Kanon Żółtego Cesarza). Zależność chińskiej medycyny od astrologii przejawia się w pięciu żywiołach m.in. ognia, wody, powietrza. Żywioły w medycynie i astrologii chińskiej łączą konstytucję człowieka (zdrowie i samopoczucie) z cyklami natury. Dowiedz się więcej z przewodnika: Pięć smaków i 5 żywiołów na twoim talerzu.

Rok Drewnianego Smoka 2024

Rok Drewnianego Smoka 2024 rozpoczął się 10 lutego. W horoskopie chińskim znak zodiaku Smok należy do energii Yang, jest związany z żywiołem ognia, symbolizuje siłę, moc i dobrobyt. Oczekuje się, że jego naturalne cechy nasilą się w tym roku, a to przyniesie pozytywne zmiany i możliwości dla każdego człowieka. Według chińskiej astrologii rok 2024 będzie rokiem transformacji, wzrostu i obfitości. Sprawdź horoskop chiński na 2024 dla twojego znaku zodiaku!

Wedy – astrologia i medycyna Ajurwedy

Związek między astrologią i medycyną istnieje również w Ajurwedzie. Starożytne systemy medyczne traktują człowieka całościowo (holistycznie), nie oddzielając ciała od ducha. Wedy to kwintesencja połączenia medycyny z astrologią w doskonale uniwersalnej formie, która przetrwała tysiące lat i nadal jest z powodzeniem stosowana. Ajurweda rozróżnia trzy stany – guny: sattva, rajas i tamas. Stany te definiują i odzwierciedlają nasze zdrowie, zachowanie, myślenie i dietę. Dowiedz się więcej na blogu Jak Wyleczyć i sprawdź: 10 zasad diety sattwicznej.

Pełnia Księżyca – jak działa na zdrowie i emocje?

Pełnia Księżyca oddziałuje na nasze zdrowie i samopoczucie każdego miesiąca nieco inaczej. Astro-medycyna w zjawiskach astrologicznych odnajduje powiązania układu planet z samopoczuciem. Księżyc wywiera wpływ na nastroje i uczucia, jak i na płyny ustrojowe, a szczególnie na limfę. Na blogu Jak Wyleczyć znajdziesz informacje o zbliżającym się zakończeniu cyklu naszego satelity. Wraz z Pełnią Księżyca odczuwamy irytację, bywamy w tym czasie rozdrażnieni lub poddenerwowani. U niektórych osób pojawia się więcej siły witalnej i wzrost aktywności, a także silna chęć do działania.

Czy Księżyc wpływa na zaburzenia snu?

Pełnia Księżyca u wielu osób wpływa na ogólne samopoczucie w ciągu dnia i jakość snu w nocy. Masz wyostrzoną intuicję? Podczas nocnego odpoczynku zwróć uwagę na pojawiające się w tym czasie ciekawe wizje lub prorocze sny… jeżeli uda się zasnąć, ponieważ w Pełnię Księżyca łatwiej o zaburzenia snu.

Rozbłyski na Słońcu a nasze samopoczucie

Aktywność słoneczna rośnie i wpływa w sposób niebagatelny na nasze samopoczucie. Zaburzenia snu, problemy z koncentracją, bóle głowy to tylko niektóre z często występujących dolegliwości podczas wzmożonej aktywności naszej gwiazdy. Rozbłyski słoneczne i wyrzuty plazmy nabierają intensywności od kilku lat. Obserwatorzy pogody kosmicznej widzą gigantyczne erupcje i strumienie plazmy (flary), wysyłane w kierunku Ziemi. Silne burze słoneczne niemal zerują pole magnetyczne planety. Badacze obawiają się, że wielki rozbłysk słoneczny może zniszczyć technologię na Ziemi. Czy powinniśmy obawiać się o nasze zdrowie?

Rezonans Schumanna i wibracje Ziemi

Rezonans Schumanna rejestruje zmiany elektromagnetyczne na przestrzeni, zwane popularnie częstotliwością lub wibracjami Ziemi. W świecie nauki wciąż jeszcze istnieje wiele tajemnic, które nie zostały w pełni zbadane. Nie tylko astromedycyna skrywa informacje zakodowane w kosmosie. Jedno z takich fascynujących zjawisk to Rezonans Schumanna. Jest to elektromagnetyczne połączenie między powierzchnią naszej planety a dolną warstwą jonosfery.

Wykres Schumanna online

Wykres Schumanna online obserwują zarówno naukowcy, jak i alternatywne środowisko badaczy. Jak Wyleczyć również trzyma rękę na pulsie Ziemi, ponieważ zmiany w jonosferze wpływają bezpośrednio na nasze samopoczucie. Fizycznie odczuwamy zakłócenia w Rezonansie Schumanna m.in. jako ból w ciele lub dokuczliwe szumy uszne. Dlatego na blogu o zdrowiu Jak Wyleczyć znajdziesz aktualne informacje o takich zjawiskach jak wibracje Ziemi i Rezonans Schumanna.

Breadcrumbing – co to znaczy w psychologii?

Breadcrumbing w psychologii to zjawisko manipulacji emocjonalnej, polegające na dawaniu sygnałów zainteresowania (sypanie okruszków), jednak bez intencji nawiązania z kimś głębszej relacji. Co ciekawe nie tylko na portalach randkowych i w social mediach można spotkać breadcrumbing. Przyczyny takiego zachowania związane są z niską samooceną. Więcej o breadcrumbingu znajdziesz w artykułach na blogu Jak Wyleczyć.

Planeta Merkury w Astro-Medycynie

W astrologii medycznej zasadę Merkurego odnajdujemy tam, gdzie chodzi o komunikację i przekazywanie informacji – w układzie nerwowym i hormonalnym. Narzędzia potrzebne do komunikacji to mówienie i czytanie, dlatego Merkuremu podlegają narządy zmysłów i mowy, język, płuca, mózg, a także ręce i ramiona. Poznaj bliżej naturę Planety Merkury i zobacz kolorowe zdjęcia Merkurego.

Najnowsze wpisy

Archiwum

Kategorie wpisów

Komentarze

Współpraca

Scroll to Top