Retrogradacja Merkurego 2024 

Retrogradacja Merkurego

Retrogradacja Merkurego to w astrologii nieprzychylne zjawisko, które może wywołać różnego rodzaju turbulencje, opóźnienia w podróży, awarie i problemy z technologią. Druga retrogradacja Merkurego 2024 roku zaczyna się 1 kwietnia i trwa do 25 kwietnia. Zjawisko to będzie przebiegać w znaku Barana. 

*

Retrogradacja Merkurego – trwoga astrologa 

W astrologii retrogradacja Merkurego ma ciemne i jasne strony. Okresy, w których Merkury pozornie się cofa, są powiązane z podejmowaniem złych decyzji. Mogą występować różne turbulencje w miejscu pracy i przestrzeni publicznej. Merkury w retro to czas, gdy występują problemy z technologią, spóźniają się pociągi, a ruch samolotów może zostać nagle wstrzymany. Merkury w ruchu wstecznym wpływa na wszystkie aspekty życia prywatnego i zawodowego, fizycznego i duchowego. 

Retrogradacja Merkurego
Planeta Merkury foto: NASA

Współpraca:

Retrogradacja Merkurego 2024 

Retrogradacja Merkurego w 2024 roku występuje 4 razy. Kwietniowa jest drugą w tym roku. Pierwsza miała miejsce na przełomie grudnia i stycznia, kolejne zaobserwujemy w sierpniu i grudniu. 

Retrogradacja Merkurego daty: 

  • Zimowa retrogradacja Merkurego od 13 grudnia 2023 do 1 stycznia 2024;
  • Wiosenna retrogradacja Merkurego od 1 do 25 kwietnia 2024;
  • Letnia retrogradacja Merkurego od 5 do 28 sierpnia 2024;
  • Jesienna retrogradacja Merkurego od 25 listopada do 15 grudnia 2024. 

Ostrożność i jeszcze raz ostrożność 

Z perspektywy astrologii, w okresie gdy Merkury robi w tył zwrot, zaleca się ostrożność przy podejmowaniu decyzji, podpisywaniu umów, realizacji dużych transakcji. Retrogradacja Merkurego wywołuje trwogę w sercu każdego astrologa. Jeśli planujesz w tym czasie ważne wydarzenie, Merkury może zechcieć je zweryfikować. 

Merkury – planeta komunikacji 

Planeta komunikacji – Merkury w ruchu wstecznym komplikuje, opóźnia lub odwołuje plany. Choć wpływy Merkurego bywają destrukcyjne, to w rzeczywistości działają na naszą korzyść. O tym jednak przekonujemy się dopiero po czasie.

Retrogradacja Merkurego to zjawisko astronomiczne, które z ziemskiej perspektywy jest widoczne jako cofanie się planety Merkury. W rzeczywistości kiedy Ziemia wyprzedza Merkurego, tworzy się złudzenie, że Merkury zmienia kierunek swojego ruchu. Podobne złudzenie następuje, gdy dwa pociągi stoją na peronie i jeden z nich rusza. Obserwator siedzący w ruszającym pociągu, odnosi wrażenie, że drugi skład wagonów zaczyna się cofać. 

Merkury w retro w Baranie 

Wiosenna retrogradacja Merkurego odbywa się pod znakiem Barana. Czego możesz się spodziewać, gdy Merkury ruszy wstecz w Baranie?

To zjawisko będzie dotyczyć wizerunku, reputacji oraz karmicznych lekcji. Kiedy Merkury cofa się w Baranie, rzeczy, które robisz lub mówisz w pośpiechu, mogą wkrótce obrócić się przeciwko Tobie. Być może będziesz przepraszać za kłótnię i pozwolisz innym wyrazić swoje zdanie. Spodziewaj się powrotu starych znajomych, pogodzenia się z wrogiem lub ponownie nawiążesz kontakt z kimś, kto zniknął Ci z oczy ze sfery zawodowej, biznesowej czy prywatnej. Pamiętaj, że Merkury nie niszczy, tylko naprawia. 

Na co zwrócić uwagę od 1 do 25 kwietnia:

  • Podejmowanie ważnych decyzji odłóż na później;
  • Zachowaj ostrożność podczas podpisywania umów i kontraktów; 
  • Uważaj na awarie urządzeń, pęknięte rury i zalania; 
  • Bądź cierpliwy wobec zakłóceń w działaniu technologii; 
  • Przygotuj się na opóźnienia w komunikacji. 

Po 25 kwietnia, gdy Merkury ruszy do przodu, zyskasz nowe spostrzeżenie na otaczającą Cię rzeczywistość. 

Retrogradacja Merkurego
Retrogradacja Merkurego

Polecany artykuł: Planeta Merkury na wieczornym niebie w marcu. Natura Merkurego

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top