Jak spać w ciąży? Prawidłowa pozycja podczas snu

Jak spać w ciąży?

Przyszłym mamom często brakuje komfortu podczas snu. Jak spać w ciąży prawidłowo? Pozycja do spania w ciąży na wznak nie jest zalecana. Może powodować problemy z oddychaniem i krążeniem krwi. Spadek ciśnienia tętniczego u matki to ryzyko niedotlenienia płodu. Spanie w ciąży w dobrej pozycji chroni płód. Niezdrowe spanie na plecach w ciąży warto zastąpić znacznie korzystniejszą dla matki i dziecka pozycją na boku. Zapewni to spokojny i pełen harmonii sen. Dziękuję, że zaglądasz na bloga jakwyleczyc.com. Dzisiaj poruszamy temat, na którym boku spać w ciąży.

Spis treści:

  1. Jak spać w ciąży?
  2. Na którym boku spać w ciąży?
  3. Jak spać komfortowo przez całą noc?
  4. Sposoby na bezsenność w ciąży.

*

Na którym boku spać w ciąży?

Współpraca:

Najlepszą pozycją do snu, polecaną kobietom w ciąży, jest spanie na lewym boku, z prawą nogą ugiętą w kolanie i podciągniętą blisko brzucha. To naturalne ułożenie ciała zapewni bezpieczeństwo i pełen komfort. Pozwoli także na prawidłowe oddychanie oraz krążenie krwi. Dziecko będzie miało nieograniczony dostęp do składników odżywczych. Przyszła mama, w tej pozycji, może spędzić całą noc. Niekiedy warto użyć małej poduszki pod zgiętą nogę, aby zyskać jeszcze więcej wygody. Głęboki sen jest ważny do regeneracji organizmu. Dlatego warto zwrócić uwagę na prawidłową pozycję oraz otoczenie do spania.

*

Jak spać komfortowo przez całą noc?

Unikanie stresu wieczorem jest najlepszy sposobem na bezsenność. Nie tylko w ciąży, ale również po urodzeniu dziecka, warto zadbać o spokój i miłą atmosferę na zakończenie dnia. Ważne jest także wygodne łóżko z odpowiednim materacem do spania. Nie powinien być zbyt miękki. Zwiększenie masy ciała w ciąży, spowoduje większy nacisk na materac. Lepiej wybrać nieco twardszy i zdrowszy dla kręgosłupa. Pościel z dobrej jakości wypełnieniem i poszewki z naturalnych tkanin dopełnią całość. 

*

Sposoby na bezsenność w ciąży

Przyszła mama nie powinna bez wiedzy lekarza zażywać żadnych leków nasennych, to oczywiste. Mimo to, zaburzenia snu, problem z zaśnięciem i zakłócenia snu przytrafiają się większości przyszłych mam. W przypadku trudności z zasypianiem warto skorzystać z naturalnych sposobów. Jednym z nich jest ruch i ćwiczenia fizyczne, zalecane dla kobiet w ciąży. Wieczorny spacer, głębsze oddechy na świeżym powietrzu, doskonale dotlenią organizm i pozwolą na zdrowy sen. 

Naturalne olejki eteryczne – rabat z kodem: Jakwyleczyc6

Jednym z naturalnych i bezpiecznych sposobów jest aromaterapia. To prawda, że olejki eteryczne w ciąży mogą być bezpiecznie stosowane pod warunkiem, że unika się olejków wykazujących działanie niekorzystne dla dziecka.

W ciąży unikaj tych olejków eterycznych:

  • anyżowy, 
  • brzozowy, 
  • olejek z nasion marchwi, 
  • oregano, 
  • olejek nasion i liści pietruszki,
  • szałwiowy.

Delikatnie i kojąco przed snem działa łagodny olejek eteryczny z lawendy, olejki z cytrusów lub blend – mieszanka różnych olejków, skomponowana do stosowania na noc. Głównym składnikiem takiej mieszanki może być naturalny olejek lawendowy, znany z właściwości uspokajających. Co ciekawe, badania EEG potwierdziły, że olejek lawendowy pomaga zmniejszyć aktywność fal mózgowych, sprzyjając tym samym stanowi wyciszenia. Dodanie kropel olejku eterycznego na poduszkę pozwoli łatwiej zasnąć i cieszyć się spokojnym snem.  

Chcesz zadbać o przyjazną atmosferę do spania? 


   

Szwajcarskie dyfuzory do olejków eterycznych, dzięki którym bezpiecznie zadbasz o czystość i świeżość powietrza w sypialni.

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top