Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich – dlaczego jest ważne?

Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich i toksyn może poprawić funkcjonowanie całego organizmu. Detoksykacja ma na celu usunięcie z ciała szkodliwych substancji, zaburzających pracę narządów wewnętrznych. Metale ciężkie i toksyny mogą się gromadzić w organizmie na skutek m.in. zanieczyszczenia środowiska, używek, leków i stresu. Do metali ciężkich zaliczamy: ołów, rtęć, kadm, arsen i aluminium. Na stronie Jak Wyleczyć podpowiadamy, co skutecznie działa na oczyszczanie organizmu z metali ciężkich.

W artykule:

 1. Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich – dlaczego jest takie ważne?
 2. Oczyszczanie organizm z toksyn i metali ciężkich;
 3. Dieta na oczyszczanie organizmu;
 4. Zioła oczyszczające organizm z metali ciężkich i toksyn;
 5. Suplementami na oczyszczanie z metali ciężkich i toksyn;
 6. Pyłek pszczeli na detoksykację organizmu;
 7. Zabiegi pomagające wydalić toksyny i metale ciężkie;
 8. Metale ciężkie w mięsie ryb;
 9. Aktywność fizyczna wspomaga oczyszczanie organizmu.

Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich 

Co pewien czas powinniśmy przeprowadzać detoks, czyli gruntowne oczyszczanie organizmu z toksyn metali ciężkich. Toksyny mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, powodując między innymi osłabienie odporności, zmęczenie i bóle głowy. W wyniku nagromadzenia się toksyn powstają problemy z koncentracją, pamięcią i nastrojem. Toksyny nierzadko wywołują zaburzenia hormonalne i choroby autoimmunologiczne. Pogarszają możliwości trawienne, zaburzając aktywność rozrost pożytecznych bakterii jelitowych. Brak rutyny oczyszczania organizmu z metali ciężkich i toksyn jest widoczny w postaci wyprysków na skórze, egzemy, alergii skórnych i stanów zapalnych na skórze. W skrajnych przypadkach toksyny doprowadzają do zmian nowotworowych. Regularne oczyszczanie organizmu z toksyn metali ciężkich poprawia jego kondycję i zapobiega poważnym schorzeniom.

Współpraca:

Jak oczyszczać organizm z metali ciężkich: ołów i kadm?

Oczyszczanie organizmu z toksyn i metali ciężkich można przeprowadzać na różne sposoby, w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji. Niektóre z najpopularniejszych metod to:

 • dieta oczyszczająca,
 • kuracje ziołowe,
 • suplementy diety, 
 • suplementacja pyłku pszczelego,
 • zabiegi oczyszczające, np. sauna lub lewatywa.

Dieta na oczyszczanie organizmu z metali ciężkich

Dieta wspierająca oczyszczanie organizmu z toksyn metali ciężkich polega na spożywaniu pokarmów, które wspomagają detoksykację  poprzez wiązanie i usuwanie toksyn oraz metali ciężkich. Zaleca się spożywanie produktów takich jak: zielonolistne warzywa bogate w chlorofil, owoce, wodorosty, ostre i aromatyczne przyprawy, rośliny strączkowe i zielona herbata. Unika się natomiast produktów, które obciążają organizm toksynami i metalami ciężkimi, takich jak: mięso, ryby, nabiał, alkohol, kawa, cukier, sól i  żywność przetworzona. 

Zioła oczyszczające organizm z metali ciężkich i toksyn

Zioła w postaci naparów, nalewek, syropów, tabletek lub kapsułek to naturalne i skuteczne środki na oczyszczanie organizmu z toksyn metali ciężkich. Niektóre z najbardziej polecanych ziół to czystek, rumianek, pokrzywa, skrzyp polny, mniszek lekarski, łopian większy i ostropest. Niektóre z nich wywołują interakcje z innymi lekami. Dlatego lepiej skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem kuracji ziołowej.

Suplementy na oczyszczanie z metali ciężkich i toksyn 

Suplementy oczyszczające to preparaty zawierające substancje, które wiążą i usuwają metale ciężkie i substancje toksyczne i z organizmu. Należą do nich chlorofil, węgiel aktywny, glinka bentonitowa, chlorella, spirulina, kwas alfa-liponowy, N-acetylocysteina, witamina C, selen, cynk, magnez, wyciągi roślinne. Suplementy oczyszczające należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta lub lekarza, ponieważ mogą mieć skutki uboczne lub interakcje z innymi lekami.

*

Zeolit Detox na oczyszczanie organizmu z metali ciężkich

Zeolit Detox na oczyszczanie organizmu z metali ciężkich

*

Pyłek pszczeli na detoksykację organizmu 

Pyłek pszczeli to naturalny produkt, który może przynieść wiele korzyści dla zdrowia. Jedną z właściwości pyłku pszczelego jest oczyszczanie organizmu z toksyn i metali ciężkich. Dlaczego warto go stosować? Produkty pszczele zawierają flawonoidy, które są związkami roślinnymi o silnym działaniu przeciwutleniającym i detoksykacyjnym. Flawonoidy wiążą się z metalami ciężkimi, takimi jak ołów, rtęć, kadm, arsen, aluminium, nikiel, cynk, żelazo, miedź, srebro, złoto, platyna. Tworzą z nimi połączenia rozpuszczalne w wodzie. W ten sposób ułatwiają ich wydalanie z organizmu przez nerki, wątrobę, jelita i skórę. 

Pyłek pszczeli można spożywać na różne sposoby, np. dodawać do jogurtu, musli i koktajli albo rozcieńczyć w wodzie z miodem i wypić. Zalecana dawka pyłku pszczelego z pasieki to około 1-2 łyżeczki dziennie, najlepiej rano na czczo lub przed posiłkiem. Pyłek pszczeli jest zazwyczaj bezpieczny dla większości ludzi. Przeprowadzając oczyszczanie organizmu z metali ciężkich, należy zachować ostrożność. Szczególnie w przypadku alergii na produkty pszczele, astmy, ciąży, karmienia piersią. Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, antydepresyjnych czy hormonalnych może być przeciwwskazaniem do suplementacji produktów pszczelich. Pyłek pszczeli poleca m.in. dr Ryszard Grzebyk, autor książki Rak to nie wyrok.

Zabiegi pomagające wydalić toksyny i metale ciężkie 

Niektóre zabiegi oczyszczające i zabiegi z zakresu terapii manualnej pomagają wydalić toksyny i metale ciężkie z organizmu przez skórę, układ oddechowy lub układ pokarmowy, takie jak: sauna, lewatywa, hydrokolonoterapia, masaż wisceralny, akupunktura, akupresura, refleksologia. Zabiegi oczyszczające należy wykonywać pod nadzorem specjalisty lub w warunkach domowych, zachowując odpowiednią higienę i ostrożność.

Metale ciężkie w mięsie ryb

Pisząc o oczyszczaniu organizmu z metali ciężkich, należy wspomnieć o rtęci w mięsie ryb. Rtęć to metal ciężki, który jest toksyczny dla organizmu ludzkiego. Rtęć może się znajdować w mięsie gatunków drapieżnych, które żywią się innymi rybami. 

Zobacz, jak chronić się przed zatruciem: Rtęć w rybach – czy jest niebezpieczna dla zdrowia? 

Rtęć może się znajdować również w amalgamatach stomatologicznych, termometrach, bateriach, czy kosmetykach. Może uszkadzać układ nerwowy, mózg, serce, nerki, wątrobę, płód i układ rozrodczy. Oczyszczanie organizmu z rtęci można przeprowadzić za pomocą diety, ziół lub suplementów, które usuwają toksyny i metale ciężkie. 

Aktywność fizyczna wspomaga oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu z toksyn metali ciężkich to ważny element dbania o swoje zdrowie. Jednocześnie poprawi się nasze samopoczucie. Pamiętaj, że najlepszym sposobem na oczyszczenie organizmu jest zapobieganie dostawaniu się toksyn i metali ciężkich do naszego ciała. Dlatego warto prowadzić zdrowy tryb życia, unikać zanieczyszczeń, stresu, używek i leków. Poza tym regularnie należy badać poziom toksyn i metali ciężkich we krwi i moczu. Aktywność fizyczna np. wodny aerobik również może wspomóc w naturalnym procesie oczyszczania organizmu ze złogów toksyn i metali ciężkich. Jeśli natomiast masz jakiekolwiek objawy zatrucia toksynami lub metalami ciężkimi, nie zwlekaj i skonsultuj się od razu z lekarzem.

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top