Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich – dlaczego jest ważne?

Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich i toksyn może poprawić funkcjonowanie całego organizmu. Detoksykacja ma na celu usunięcie z ciała szkodliwych substancji, zaburzających pracę narządów wewnętrznych. Metale ciężkie i toksyny mogą się gromadzić w organizmie na skutek m.in. zanieczyszczenia środowiska, używek, leków i stresu. Do metali ciężkich zaliczamy: ołów, rtęć, kadm, arsen i aluminium. Na blogu podpowiadamy, co skutecznie działa na oczyszczanie organizmu z metali ciężkich.

    Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich 

    Jak usunąć metale ciężkie z organizmu? Co pewien czas powinniśmy przeprowadzać detoks, czyli gruntowne oczyszczanie organizmu z toksyn metali ciężkich. Toksyny mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, powodując między innymi osłabienie odporności, zmęczenie i bóle głowy. W wyniku nagromadzenia się toksyn powstają problemy z koncentracją, pamięcią i pogorszenie samopoczucia. Toksyny nierzadko wywołują zaburzenia hormonalne i choroby autoimmunologiczne. Pogarszają możliwości trawienne, zaburzając rozrost pożytecznych bakterii jelitowych. Brak rutyny oczyszczania organizmu z metali ciężkich i toksyn jest widoczny w postaci wyprysków na skórze, egzemy, alergii skórnych i stanów zapalnych na skórze. W skrajnych przypadkach toksyny doprowadzają do zmian nowotworowych. Regularne oczyszczanie organizmu z toksyn metali ciężkich poprawia jego kondycję i zapobiega poważnym schorzeniom.

    Jak oczyszczać organizm z metali ciężkich: ołów i kadm?

    Oczyszczanie organizmu z toksyn i metali ciężkich można przeprowadzać na różne sposoby, w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji. Niektóre z najpopularniejszych metod to:

    • dieta oczyszczająca,
    • kuracje ziołowe,
    • suplementy diety, 
    • suplementacja pyłku pszczelego,
    • zabiegi oczyszczające, np. sauna lub lewatywa.

    Dieta na oczyszczanie organizmu z metali ciężkich

    Dieta wspierająca oczyszczanie organizmu z toksyn metali ciężkich polega na spożywaniu pokarmów, które wspomagają detoksykację poprzez wiązanie i usuwanie toksyn oraz metali ciężkich. Zaleca się spożywanie produktów takich jak: zielonolistne warzywa bogate w chlorofil, owoce, wodorosty, ostre i aromatyczne przyprawy, rośliny strączkowe i zielona herbata. Jednocześnie zalecenia dotyczą unikania produktów, które obciążają organizm toksynami i metalami ciężkimi, takich jak: mięso, ryby, nabiał, alkohol, kawa, cukier, sól i żywność przetworzona. W celu przyspieszenia procesów oczyszczania z metali ciężkich warto sięgnąć po chlorofil w kroplach, do butelki wody dodać 7-9 kropli i spożywać w ciągu dnia.

    Chlorofil z morwy białej

    Zioła oczyszczające organizm z metali ciężkich i toksyn

    Zioła w postaci naparów, nalewek, syropów czy tabletek to naturalne i skuteczne środki na oczyszczanie organizmu z toksyn metali ciężkich. Polecane do detoksykacji zioła to czystek, rumianek, pokrzywa, skrzyp polny, mniszek lekarski, łopian większy i ostropest. Niektóre zioła wywołują interakcje z innymi lekami. Dla zachowania bezpieczeństwa osoby przyjmujące stale leki powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem kuracji ziołowej.

    Zioła na oczyszczanie organizmu z metali ciężkich i toksyn
    Mniszek lekarski ekstrakt

    Suplementy na oczyszczanie z metali ciężkich i toksyn 

    Suplementy oczyszczające zawierające substancje, które wiążą i usuwają metale ciężkie oraz substancje toksyczne z organizmu. Warto wymienić te, które najlepiej absorbują toksyny, jak węgiel aktywny i glinka bentonitowa. Glinka Zeolit Detox z bentonitem to najdrobniejszy, dostępny na naszym rynku zeolit o wielkości cząsteczek, absorbujących większość metali ciężkich. Certyfikacja preparatu potwierdza, że zeolit z bentonitem zachowuje farmaceutyczną czystość, kontrolowaną w całym proces wytwarzania. Suplementy oczyszczające z metali ciężkich należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. W przypadku przyjmowania stale leków należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ mogą wystąpić interakcje z innymi lekami.

    Zeolit Detox na oczyszczanie organizmu z metali ciężkich
    Zeolit Detox

    Pyłek pszczeli na detoksykację organizmu 

    Pyłek pszczeli to naturalny produkt, który może przynieść wiele korzyści dla zdrowia. Jedną z właściwości pyłku pszczelego jest oczyszczanie organizmu z toksyn i metali ciężkich. Produkty pszczele zawierają flawonoidy, które są związkami roślinnymi o silnym działaniu przeciwutleniającym i detoksykacyjnym. Flawonoidy wiążą się z metalami ciężkimi, takimi jak ołów, rtęć, kadm, arsen, aluminium, nikiel, cynk, żelazo, miedź, srebro, złoto, platyna. Tworzą z nimi połączenia rozpuszczalne w wodzie. W ten sposób ułatwiają ich wydalanie z organizmu przez nerki, wątrobę, jelita i skórę. Zobacz, jak rozpoznać prawdziwy pyłek pszczeli KLIK.

    Naturalny pyłek pszczeli jest dostępny w formie organicznej – nieprzetworzonej.

    Pyłek pszczeli
    Pyłek pszczeli z pasieki

    Pyłek pszczeli można spożywać na różne sposoby, np. dodawać do jogurtu, musli i koktajli albo rozcieńczyć w wodzie z miodem i wypić. Zalecana dawka pyłku pszczelego z pasieki to około 1-2 łyżeczki dziennie, najlepiej rano na czczo lub przed posiłkiem. Pyłek pszczeli jest zazwyczaj bezpieczny dla większości ludzi. Przeprowadzając oczyszczanie organizmu z metali ciężkich, należy zachować ostrożność. Szczególnie w przypadku alergii na produkty pszczele, astmy, ciąży, karmienia piersią. Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, antydepresyjnych czy hormonalnych może być przeciwwskazaniem do suplementacji produktów pszczelich. Pyłek pszczeli poleca m.in. dr Ryszard Grzebyk, autor książki Rak to nie wyrok.

    Zabiegi pomagające wydalić toksyny i metale ciężkie 

    Niektóre zabiegi z zakresu terapii manualnej pomagają wydalić toksyny i metale ciężkie z organizmu przez skórę lub układ wydalniczy. Zabiegi w saunie, lewatywa, hydrokolonoterapia, masaż wisceralny, akupunktura, akupresura, masaż pneumatyczny czy refleksologia są często niedoceniane w oczyszczaniu organizmu z metali ciężkich. Ich skuteczność jest zazwyczaj widoczna po przyjęciu serii zabiegów. Zaletą terapii manualnej jest aktywowanie naturalnych procesów detoksykacji, poprawa wyglądu skóry i wysmuklenie sylwetki. Zabiegi oczyszczające należy wykonywać pod nadzorem specjalisty lub w warunkach domowych, przy zachowaniu higieny i ostrożności.

    Metale ciężkie – gdzie występują?

    Pisząc o oczyszczaniu organizmu z metali ciężkich, należy wspomnieć o rtęci w mięsie ryb. Rtęć to metal ciężki, który jest toksyczny dla organizmu ludzkiego. Rtęć może znajdować się w mięsie gatunków drapieżnych, które żywią się innymi rybami. 

    Zobacz, jak chronić się przed zatruciem: Rtęć w rybach – czy jest niebezpieczna dla zdrowia? 

    Rtęć może znajdować się również w amalgamatach stomatologicznych, tuszach do tatuaży i makijażu permanentnego czy kosmetykach. Rtęć może uszkadzać układ nerwowy, mózg, serce, nerki, wątrobę, płód i układ rozrodczy. Oczyszczanie organizmu z rtęci można przeprowadzić za pomocą wymienionych wyżej sposobów usuwania metali ciężkich i toksyn.  

    Aktywność fizyczna wspomaga oczyszczanie organizmu

    Oczyszczanie organizmu z toksyn metali ciężkich to ważny element dbania o swoje zdrowie. Jednocześnie poprawi się nasze samopoczucie. Pamiętajmy o zapobieganiu dostawania się toksyn i metali ciężkich do naszego ciała. Warto prowadzić zdrowy tryb życia, unikać jeśli to możliwe leków i ograniczyć używki. Poza tym regularnie należy badać poziom toksyn i metali ciężkich we krwi i moczu. Aktywność fizyczna np. aqua aerobik również może wspomóc w naturalnym procesie oczyszczania organizmu ze złogów toksyn i metali ciężkich. Jeśli natomiast masz jakiekolwiek objawy zatrucia toksynami lub metalami ciężkimi, nie zwlekaj i skonsultuj się od razu z lekarzem.

    7 thoughts on “Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich – dlaczego jest ważne?”

    1. Pingback: Alergia na pyłki – domowe sposoby na objawy alergii - jakwyleczyc.com

    2. Pingback: Rtęć w rybach - czy jest niebezpieczna dla zdrowia? - jakwyleczyc.com

    3. Pingback: Ryż przy SIBO. Zdrowe przepisy kulinarne na ryż w diecie SIBO - jakwyleczyc.com

    4. Pingback: Tatuaże i makijaż permanentny a choroby autoimmunologiczne - jakwyleczyc.com

    5. Pingback: Kabaczek a cukinia – czym różni się kabaczek od cukinii? - jakwyleczyc.com

    6. Pingback: Ryż przy SIBO. Zdrowe przepisy kulinarne na ryż w diecie SIBO - jakwyleczyc.com

    7. Pingback: Przeciążona wątroba – niepokojące objawy chorej wątroby - jakwyleczyc.com

    Podziel się opinią

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Scroll to Top