Polyporus – grzyby chińskie na obrzęki kończyn dolnych 

Grzyby polyporus - grzyby lecznicze na obrzęki nóg

Grzyby polyporus (Polyporus Umbellatus) znane również jako żagiew wielogłowa to jeden z najczęściej stosowanych gatunków, jeśli chodzi o grzyby lecznicze w medycynie chińskiej. Polyporus pomaga na obrzęki kończyn dolnych, np. puchnięcie nóg od kolan w dół i przy problemach z pęcherzem moczowym. Na blogu Jak Wyleczyć znajdziesz informację, jak stosować grzyby lecznicze na opuchnięte łydki i kostki.  

*

Grzyby polyporus – działanie i zastosowanie

Grzyby polyporus są doskonałym środkiem moczopędnym, który pomaga pozbyć się takiej dolegliwości jak obrzęk kostek w obydwu nogach. Opuchlizna nóg pojawia się z nadmiaru patologicznej wilgoci. Dlaczego „patologicznej”? W medycynie chińskiej wilgoć jest uważana za czynnik chorobotwórczy. Powstaje w wyniku błędów żywieniowych np. nadmiaru cukru i słabej jakości nabiału. Nadmiar wilgoci wyziębia organizm i osłabia trawienie, prowadząc do licznych komplikacji zdrowotnych. Nieleczone puchnięcie nóg od kolan w dół może powodować zmiany miażdżycowe i poważną chorobę, jaką jest zakrzepica. 

Grzyby lecznicze polyporus – na co pomagają:

Współpraca:

  • Opuchlizna – polyporus pomaga na obrzęki kończyn dolnych i puchnięcie nóg od kolan w dół;
  • Zapalenie pęcherza moczowego – polyporus stosuje się w leczeniu infekcji pęcherza moczowego;
  • Jony sodu i chloru – polyporus pomaga usunąć z organizmu jony sodu i chloru, bez usuwania jonów potasu;
  • Leczenie łysienia plackowatego i pobudzanie wzrostu włosów – polyporus ma właściwości wykorzystywane do leczenia łysienia plackowatego i pobudza wzrost nowych cebulek włosowych oraz poprawia strukturę skóry; 
  • Przepływ limfy – polyporus poprawia funkcjonowanie układu limfatycznego i przepływ limfy. Można go stosować w połączeniu z grzybami reishi. 

Może Cię zainteresować: Jak ograniczyć spożycie cukru? Medycyna chińska radzi

Grzyby polyporus na puchnięcie nóg od kolan w dół

Grzyby chińskie polyporus są stosowane na obrzęki kończyn dolnych. Opuchlizna nóg – puchnięcie nóg od kolan w dół, przyczynia się do złego samopoczucia i zaburzenia w funkcjonowaniu całego organizmu. Osoba, która ma opuchnięte łydki, czuje się ociężale. Puchnięcie nóg to częsty objaw braku energii.

Puchnięcie nóg od kolan w dół zaczyna się od stóp. Woda (główny składnik obrzęków) gromadzi się w najniżej położonym miejscu. Zgodnie z tą zasadą opuchlizna nóg najpierw pojawia się na stopach, potem na kostkach, by sięgać wyżej do łydek. Jak temu zaradzić? Nadmiar wody należy odprowadzić z moczem. Grzyby polyporus są polecane na puchnięcie nóg od kolan w dół. Pomagają w usuwaniu nadmiaru wody z organizmu i wydaleniu jej z moczem.

Grzyby lecznicze polyporus na obrzęki nóg
Polyporus Umbellatus – żagiew wielogłowa

Grzyby lecznicze polyporus na wypadanie włosów

Chińskie grzyby polyporus mają zastosowanie w leczeniu łysienia plackowatego i przy nadmiernym wypadaniu włosów. Korzystne działanie na porost włosów wynika z bogactwa składników mineralnych, takich jak: potas, wapń, żelazo oraz pierwiastków śladowych, jak siarka, mangan i cynk. W składzie znajdziemy również: ergosterol (prowitamina D), retinol (witamina A) i witaminy z grupy B: biotyna, niacyna i kwas foliowy. Bogactwo składników aktywnych nie tylko wzmacnia włosy, ale grzyby polyporus pobudzają wzrost nowych cebulek włosowych oraz poprawiają strukturę skóry.

Może Cię zainteresować: Gotowy na grzyby reishi? Właściwości i zastosowanie w leczeniu 

Jak stosować grzyby chińskie?

Grzyby polyporus można stosować na obrzęki i nadmiar wody, puchnięcie nóg od kolan w dół oraz zapalenie pęcherza moczowego. Polyporus usuwa nadmiar wody z organizmu, jest pomocy przy zatrzymaniu wody i opuchliznach. Korzystne działa także u osób borykających się z nadwagą. Ponadto warto polecić polyporus na porost nowych cebulek włosowych przy wypadaniu włosów. Polyporus wzmacnia nerki i działa korzystnie na wątrobę oraz śledzionę. Kapsułki zawierające polyporus można stosować raz dziennie: 1 kapsułka po posiłku. Kapsułki połknąć i popić dużą ilością wody. 

Może Cię zainteresuje: Otyłość brzuszna – sprawdź objawy i przyczyny otyłości brzusznej

Katarzyna Labudda – dietetyk, absolwentka Avicenna Instytut Claude Diolosa we Fryburgu, założycielka bloga Jak Wyleczyć. Prowadzi praktykę dietetyczną opartą o medycynę chińską. Pamiętajmy, że przed rozpoczęciem diety, kuracji lub stosowaniem suplementu diety w razie wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem bądź dietetykiem.

Grzyby chińskie polyporus na obrzęki nóg
Grzyby chińskie w kapsułkach

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top