Słońce 8 kwietnia – jak wykorzystać całkowite zaćmienie Słońca?

Słońce 8 kwietnia 2024

Słońce 8 kwietnia 2024, zaćmienie Słońca, całkowite zaćmienie Słońca 8 kwietnia 2024 to gorący temat omawiany w wielu aspektach. Jednym z mniej znanych faktów, dotyczących kwietniowego zaćmienia Słońca jest to, że jego ścieżka przecina poprzednie częściowe zaćmienie Słońca nad Teksasem. W tym stanie ostatnio doszło do ostrych podziałów politycznych. Całkowite zaćmienie Słońca 8 kwietnia, podobnie jak cały kwiecień 2024 z astrologicznego punktu widzenia jest wielką sprawą!

Zaćmienie Słońca 8 kwietnia 2024 – nie ma przypadków

Astrolog wedyjski Silvia Suryodaya omówiła zaćmienie Słońca 8 kwietnia 2024 na swoim kanale yt. Właściwie to kwiecień 2024 jest tematem wielu filmów, które nakręciła. Tej rangi wydarzenia mają miejsce na niebie raz na sto lat! Według Silvii przebieg dwóch zaćmień nad Teksasem prawdopodobnie sygnalizuje większy podział i separację w Stanach Zjednoczonych w tym roku wyborczym. Być może Teksas stanie się centralnym punktem tego, co określamy wielkim zakończeniem i nowym początkiem.

8 kwietnia 2024 wielkie zakończenie i nowy początek

Z astrologicznego punktu widzenia koniec i początek pochodzi z całkowitego zaćmienia Słońca 8 kwietnia w znaku Ryb, ostatnim domu zodiaku. Następnie 20 kwietnia, gdy nastąpi dokładna koniunkcja między planetami Uranem i Jowiszem w Baranie. Baran to pierwszy dom zodiaku. To właśnie połączenie całkowitego zaćmienia w ostatnim domu i koniunkcji Urana/Jowisza w pierwszym domu nadaje temu miesiącowi niezwykłe astrologiczne znaczenie.

Współpraca:

Słońce 8 kwietnia trasa zaćmienia Słońca 2024 i 2017
Trasa całkowitego zaćmienia Słońca z 2024 i 2017 roku

Koniunkcja Urana z Jowiszem – rewolucja i szczęście

W astrologii Uran jest planetą rewolucji. William Herschel odkrył go w XVIII wieku, na początku rewolucji przemysłowej, która przekształciła całe społeczeństwa, jeśli nie całą cywilizację. Połączenie tej rewolucyjnej energii z ekspansywnością Jowisza może oznaczać dwie rzeczy. 

Pierwsza to intensyfikacja energii Urana i uwypuklenie jego rewolucyjnego charakteru. Z drugiej strony jest Jowisz kojarzony ze szczęściem, więc jego połączenie z Uranem może oznaczać, że zmiany wprowadzone przez Urana będą przede wszystkim korzystne. Innymi słowy, wolność i szczęście, równość i braterstwo

Słońce 8 kwietnia – poszerzenie świadomości

Z astrologicznego punktu widzenia 8 kwietnia jak i cały kwiecień 2024 jest wielką sprawą.

Silvia pragnie przekazać, że kwietniowe wydarzenia na niebie są wskaźnikami energii wpływających obecnie na Ziemię. Zobacz Rezonans Schumanna. Sposób wyrażania tych energii zależy od nas. Czy można określić, jak wszystko może się zmienić? Przecież nic nie jest dane raz na zawsze. Rzecz w tym, że potrzebujemy pewnego stopnia samoświadomości, jeśli mamy wpływać na sposób, w jaki się one manifestują. Jak ujął to Carl Gustav Jung, czego świadomie nie doświadczamy, doświadczamy jako losu.

Jak wyjaśnia Jung, ci, którzy opierają się procesowi wewnętrznej zmiany, prawdopodobnie doświadczą pełnego wpływu nowych energii jako wydarzeń zewnętrznych. Spodziewać mogą się więcej trzęsień ziemi dosłownie i w przenośni.

Trzęsienie ziemi w Nowym Jorku 5 kwietnia 2024
Trzęsienie ziemi w Nowym Jorku 5 kwietnia 2024 r.

Co zmieni Słońce 8 kwietnia?

W związku z całkowitym zaćmieniem Słońce 8 kwietnia może wiele zmienić. Silvia wierzy, że wielu przebudzi się do swojej prawdziwej tożsamości dzięki koniunkcji Urana i Jowisza. Ostrzega jednak, że początkowo droga może być wyboista. Trudno uświadomić sobie, że żyliśmy w iluzji fałszywych przekonań na nasz temat i złudzeń sięgających samych fundamentów obecnych struktur społecznych. W końcu, jak mówi Silvia, cały sens tych czasów zmian polega na umożliwieniu nam prowadzenia swobodniejszego i bardziej samodzielnego życia.

Całkowite zaćmienie Słońca – Teksas czy Little Egypt? 

Całkowite zaćmienie Słońca 8 kwietnia 2024 w ostatnim domu zodiaku, po którym następuje rewolucyjna koniunkcja Urana i Jowisza sugeruje koniec jednego sposobu życia i początek nowego. Sposób, w jaki wykorzystujemy te energie, zależy od naszego stanu istnienia. 

Dzięki astrologom takim jak Silvia wiemy teraz więcej o tym, jakich zmian możemy spodziewać się tym razem po komecie. Przeczuwamy, że zaćmienie Słońca 8 kwietnia to wyjątkowe wydarzenia. Astrolodzy zwracają też uwagę na inny punkt przecięcia linii dwóch zaćmień z 2024 i 2017 roku w miejscowości Little Egypt w stanie Illinois

Kometa Pons-Brooks Rogata Kometa
Kometa Pons-Brooks Rogata Kometa

Rogata Kometa na niebie

Gdyby niezwykłych wydarzeń było mało … w kwietniu odbędzie się powrót okresowej komety 12P/Pons-Brooks. Ze względu na rozdwojony ogon kometa, nazywana różnie Rogatą, Matką Smoków lub Sokołem Millennium, jest jedną z najjaśniejszych na niebie. Komety są postrzegane jako znaki zmian na przestrzeni dziejów.

Giotto dodaje kometę do swojego przedstawienia narodzin Jezusa z 1304 r. 

Rogata Kometa - Giotto
Rogata Kometa na obrazie Giotto Narodziny Jezusa 1304 r.

Na 8 kwietnia 2024 wyjątkowe Święto Zwiastowania

Na zakończenie ciekawostka także dotycząca narodzin Jezusa. Co roku 25 marca kościół obchodzi Święto Zwiastowania. Uroczystość upamiętnia wydarzenie, w którym Archanioł Gabriel przychodzi do Maryi, niewiasty z Nazaretu i zwiastuje jej, że nosi syna bożego. Jezus rodzi się dokładnie 9 miesięcy później, w noc z 24 na 25 grudnia. W tym roku 25 marca było zaćmienie Księżyca i przypadał wielki poniedziałek. Uroczystości zwiastowania zostały przeniesione na 8 kwietnia 2024 – całkowite zaćmienie Słońca. Data 8 kwietnia 2024 oraz Słońce 8 kwietnia i całkowite zaćmienie Słońca 8 kwietnia, koniunkcja Urana z Jowiszem i inne wydarzenia na Niebie i Ziemi splatają misterną tkaninę, której wzór z ziemskiej perspektywy zobaczymy po pewnym czasie.

Może Cię zainteresować: Rezonans Schumanna – między Ziemią a jonosferą

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top