Astromedycyna – prognoza na każdy miesiąc: MAJ 2024

Astromedycyna - prognoza na maj 2024

Astromedycyna jako nauka bada wpływ położenia gwiazd i planet na zdrowie człowieka. Twórcy nowożytnej astrologii medycznej czerpali ze starożytnej wiedzy astrologicznej pochodzącej jeszcze z czasów egipskich. Astrologia medyczna pozwala odkryć zależności między znakiem Zodiaku i stanem zdrowia. Astromedycyna – prognoza na maj pomoże zaplanować aktywności w tym miesiącu oraz dopasować dietę do potrzeb i wyzwań zmieniającej się pory roku. Poznaj horoskop astromedyczny z wpływem Zodiaku Byka na twoje zdrowie!

Astromedycyna – prognoza na maj 2024

Astromedycyna – prognoza na maj 2024 jest aktualna w okresie od 21 kwietnia do 20 maja. Słońce przebywa wtedy w znaku Byka, stojącym pod wpływem Wenus. Szczególnie silnie wrażenie na wszelkie życie na Ziemi wywiera Słońce. Ludy pierwotne instynktownie wyczuwały ów misterny rytm Słońca, dostosowując do niego swoje aktywności. Rocznemu biegowi Ziemi dookoła Słońca zawdzięczamy nie tylko pory roku. Słońce wykonuje pozorny ruch na niebie, odwiedzając kolejno 12 znaków Zodiaku.

W maju Słońce jest w znaku Byka, dlatego nasz organizm wymaga lepszego odżywiania niż zazwyczaj. Byka cechuje stałość, stabilność, zasadniczy i suchy charakter. Nie będziemy mieli ochoty na uprawianie sportu i zbytnio aktywny tryb życia. Na więcej ruchliwości przyjdzie czas, gdy Słońce przejdzie do znaku Bliźniąt po 21 maja i w czerwcu. 

Astromedycyna – prognoza dietetyczna

Współpraca:

Astromedycyna klasyfikuje w prognozie maj jako miesiąc, w którym organizm gromadzi tłuszcz. Potrzebuje do tego spokoju i wypoczynku. Zapasy tłuszczu po zimie mogą być na wyczerpaniu, dlatego pozwólmy uzupełnić niedobory. Objawiać się to może okresowym wzrostem poziomu cholesterolu i apetytem na tłuste pokarmy oraz brakiem ochoty na aktywność fizyczną. Sięgajmy po zdrowe tłuszcze, a w celu utrzymania równowagi w przemianie materii, spożywajmy możliwie dużo warzyw i owoców. 

Polecane: Zdrowe tłuszcze na twoim talerzu

W marcu koty, w kwietniu psy, w maju my

Astromedycyna – prognoza na maj 2024 dotyczy szczególnego czasu, gdy Byk stoi pod wpływem Wenus. Oznacza to dla nas budzący się silny popęd płciowy. Zdecydowanie powinniśmy unikać wszelkich ekscesów. Popęd płciowy należy kontrolować i zachować umiar, jak w każdej dziedzinie życia. Po 21 maja poczujemy ochotę na większą ruchliwość, będzie więc okazja rozładować skumulowane napięcie. Gdy Słońce przejdzie do znaku Bliźniąt, trudno będzie usiedzieć w domu.

Astromedycyna – prognoza stanu zdrowia

Zwracajmy w maju szczególną uwagę na zdrowie organów płciowych, nerki i układ moczowy. Silne wydzielanie moczu, stany zapalne nerek i pęcherza moczowego mogą zdarzać się w maju częściej. Warto włączyć do diety szparagi białe, które mają fenomenalne właściwości oczyszczania nerek i dróg moczowych. W horoskopie zdrowotnym na maj zwraca się również uwagę na guzy i nowotwory maciczne, które mogą w tym okresie się nasilać. Nasz przepis na maść z żółtego tulipana cieszy się powodzeniem.

Polecane: Maść z żółtego tulipana na guzki – przepis medycyny chińskiej

Astromedycyna radzi czego unikać w maju 2024

Astromedycyna w prognozie ma maj 2024, zwraca uwagę na naturę zodiakalnego Byka, który ma skłonność do wielkiej wygody i trudno go ruszyć z miejsca. Lekka gimnastyka, to wszystko, czego możemy od siebie wymagać w maju. Czego unikać w maju? Przede wszystkim nadmiernej ekscytacji płciowością i narządami płciowymi. Starajmy się również mimo wszystko nie przejadać, aby nie wkroczyć w znak Bliźniąt z podwójnie nadmiarowymi kilogramami. 

Polecane: Szparagi – właściwości i korzyści zdrowotne w diecie

Na podstawie: Astrologia Medyczna – zwięzły podręcznik Astromedycyny. Jak rozpoznać i leczyć choroby na postawie naukowego horoskopu astrologicznego. FR.A.Prengel Wydawnictwo Hejnał – Wisła, Śląsk Cieszyński 1932 rok. 

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top