Kompot z gruszek i migdałów – domowy sposób na kaszel suchy

Kompot z gruszek i migdałów na kaszel

Gdy dokucza Ci kaszel suchy, odpowiednie nawodnienie organizmu poprzez spożywanie większych ilości płynów, pomoże nawilżyć gardło i drogi oddechowe. Wartościowym napojem na uporczywy kaszel będzie kompot z gruszek i migdałów. Zobacz, jak go przygotować samodzielnie w domu.

Kompot z gruszek na kaszel

Kompot z gruszek i migdałów to domowy sposób na kaszel dla dzieci i dorosłych. Gotowane gruszki mają właściwości nawilżające płuca, a w połączeniu z migdałami korzystnie działają na drogi oddechowe.

Kompot z gruszek i migdałów na kaszel
Gruszki na kompot

Gruszki – właściwości zdrowotne

Współpraca:

Kompot z gruszek medycyna chińska szczególnie poleca na płuca. Gruszki mają właściwości usuwania śluzu zalegającego w płucach, a jednocześnie odświeżają i nawilżają płuca oraz gardło, a także są pomocne na ogólną suchość w organizmie. Gorączka przy zapaleniu płuc może wysuszać i powodować zaparcia. W takich przypadkach ciepły napój sporządzony z gruszek i migdałów fenomenalnie nawilża i daje ogromną ulgę. 

Gruszki w nadmiernych ilościach nie są wskazane dla osób, które mają osłabione trawienie i wodniste stolce. Kobiety w ciąży również powinny zachować umiar w spożywaniu gruszek. 

Migdały - medycyna chińska
Migdały – medycyna chińska

Migdały właściwości – medycyna chińska

Medycyna chińska stosuje migdały na wszelkiego rodzaju zastoje w płucach. Nasiona migdałowca przekształcają śluz, łagodzą kaszel i nawilżają jelita. Migdały stosuje się przy dolegliwościach płuc, w tym przy kaszlu i astmie. Pomagają również w przypadkach suchych zaparć, spowodowanych niedoborem płynów. Na napój z gruszek i migdałów użyj nieobrane migdały. Skórka zawiera gorzki składnik, choć nie jest wskazany dla zdrowych osób, za to w przypadku kaszlu, korzystnie wpływa na usuwanie nadmiaru wilgoci. 

Kompot z gruszek i migdałów na kaszel 

Domowy kompot z gruszek i migdałów na kaszel łagodzi uporczywe objawy suchego kaszlu. Ciepły kompot, podgrzany do temperatury około 40 stopni, można dodatkowo posłodzić miodem. Miód ma właściwości przeciwzapalne i nawilżające, które pomagają zmniejszyć stan zapalny w drogach oddechowych. Nawilżająco na drogi oddechowe działa miód lipowy i miód gryczany

Kompot z gruszek i migdałów – przepis

Składniki na kompot:

  • gruszki 1 kg,
  • migdały 10 sztuk, 
  • woda 1,5 l,
  • miód opcjonalnie do słodzenia.

Jak zrobić kompot z gruszek i migdałów na kaszel:

Wodę zagotować z migdałami, gruszki pokroić na kawałki, usunąć gniazda nasienne i dodać do gotujących się migdałów, doprowadzić do wrzenia, a następnie trzymać na wolnym ogniu jeszcze około 15 minut pod przykryciem. Wywar wystudzić i pić po 1 filiżance 3 do 5 razy dziennie. Przed spożyciem podgrzać napój do temperatury ok. 40 stopni. Opcjonalnie słodzić miodem. Owoce i migdały można również spożyć. Napój zachowuje swoje właściwości przez 2 dni. Kompot z gruszek i migdałów odżywczo działa na płuca i uzupełnia płyny ciała, niosąc ulgę na kaszel suchy

Katarzyna Labudda jest dietetykiem i absolwentką Avicenna Instytut Claude Diolosa we Fryburgu. Prowadzi praktykę dietetyczną i bloga Jak Wyleczyć. Przed rozpoczęciem kuracji z zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu diety, należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

Polecane: Leczenie kanałowe zęba a słaba odporność organizmu

Migdały i orzechy bio

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top