Rezonans Schumanna 2024 – między Ziemią a jonosferą

Rezonans Schumanna wykres

Czy Rezonans Schumanna w 2024 roku zarejestruje znaczne anomalie? W świecie nauki istnieje wiele tajemnic, które wciąż nie zostały w pełni zbadane. Jedno z takich fascynujących zjawisk to Rezonans Schumanna. Jest to elektromagnetyczne połączenie między powierzchnią naszej planety a dolną warstwą jonosfery. W tym artykule przyjrzymy się bliżej zjawisku Rezonansu Schumanna, które wzbudza duże zainteresowanie zarówno wśród badaczy, jak i entuzjastów nauki.

*

Spis treści:

  1. Rezonans Schumanna 2024 – między Ziemią a Atmosferą; 
  2. Czym jest Rezonans Schumanna;
  3. Jak Rezonans Schumanna wpływa na ludzi?
  4. Monitorowanie Rezonansu Schumanna;
  5. Jak Rezonans Schumanna reaguje na rozbłyski słoneczne?
  6. Rezonans Schumana chroni przed rozbłyskami?
  7. Zorza polarna a Rezonans Schumanna.

*

Współpraca:

Czym jest Rezonans Schumanna?

Rezonans Schumanna to rodzaj pulsowania elektromagnetycznego, które zachodzi między powierzchnią Ziemi a jonosferą. Wibracje Ziemi, częstotliwość Ziemi, puls Ziemi – tych nazwy używa się zamiennie do nazwy Rezonans Schumanna. Odkrycie tego zjawiska przypisuje się niemieckiemu fizykowi Wilfriedowi Otto Schumannowi, który w 1952 roku przewidział matematycznie występowanie ziemskich fal stojących. Schumann zauważył, że jonosfera i powierzchnia Ziemi tworzą układ dwóch przewodzących sfer, który zachowuje się jak wnęka rezonansowa lub falowód. Najważniejsze częstotliwości tego układu to:

1. Podstawowa częstotliwość Schumanna: 7,83 Hz

2. Harmoniczne częstotliwości: 14,3; 20,8; 27,3 i 33,8 Hz

Wartości te mogą nieco się różnić w zależności od pory dnia i warunków atmosferycznych.

*

Jak Rezonans Schumanna 2024 wpływa na ludzi? 

Chociaż Rezonans Schumanna jest pulsem o subtelnych częstotliwościach pod względem odczuć fizycznych, mimo wszystko wpływa na całe życie na Ziemi, w tym na ludzi i świat zwierząt. Badania sugerują, że Rezonans Schumanna może wpływać na nasze samopoczucie i funkcjonowanie organizmu. Choć nie jest to w pełni zrozumiane zjawisko, istnieje hipoteza, że może ono korzystnie wpływać na naszą psychikę i równowagę energetyczną lub wręcz przeciwnie – zaburzać niektóre procesy życiowe. Zmiana częstotliwości Ziemi może powodować u niektórych osób senność nawet w ciągu dnia, a innym razem przeszkadzać w zaśnięciu, czy wręcz wywołać bezsenność. Wielu ludzi skarży się na szumy uszne, trzaski w uszach niewiadomego pochodzenia, bóle głowy i rozdrażnienie. Inni z kolei na wyższe wibracje Ziemi reagują pozytywnie, odczuwają poprawę nastroju i zwiększenie swoich możliwości intelektualnych.

*

Przeczytaj także: Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich – dlaczego jest ważne?

*

Monitorowanie Rezonansu Schumanna 2024

Obecnie Rezonans Schumanna jest monitorowany, a jego odczyty są dostępne online. Wartości, jakie pokazuje wykres Schumana online, mogą się zmieniać w zależności od czasu i warunków atmosferycznych. Rezonans Schumanna jest sensytywny na wyładowania elektryczne w atmosferze, takie jak np. burze magnetyczne. Burze z piorunami i gęstość sieci energetycznych również wpływa na zjawisko rezonansu. Pojawia się istotne pytania: Czy satelity mają wpływ na zaburzanie pola magnetycznego Ziemi?

Co wskazuje Rezonans Schumanna w 2024 roku? Nauka nie daje jednoznacznej odpowiedzi, a to aktywuje obserwatorów, których to zjawisko fascynuje, do jeszcze głębszych poszukiwań i spekulacji.

Aktywność słoneczna - wpływ na wibracje Ziemi
Akrywność słoneczna – wpływ na wibracje Ziemi

*

Jak Rezonans Schumanna reaguje na rozbłyski słoneczne?

Rezonans Schumanna to nie tylko zjawisko ziemskich fal stojących, ale także w zaskakujący sposób wykazuje powiązanie z aktywnością Słońca. Rezonans Schumanna jest zasilany przez wyładowania elektryczne w atmosferze, jednak istnieje jeszcze jedno źródło energii – rozbłyski słoneczne. W wyniku wzmożonej aktywności na powierzchni Słońca dochodzi do wybuchów, w których uwalniana jest potężna ilość energii. Wyrzuty plazmy docierają do naszej planety w postaci promieniowania elektromagnetycznego, a część tej energii wpływa na odczyty Rezonansu Schumanna. Silne rozbłyski dostarczają ogromne ilości plazmy. Jest ona wyrzucana w postaci tzw. flar w przestrzeń kosmiczną. Część z nich jest skierowana na wprost Ziemi. Wyniki badań sugerują, że wartości rezonansu zmieniają się w okresach wzmożonej aktywności słonecznej. Częstotliwości tzw. wibracje Ziemi wpływają zatem na nasze osobiste elektromagnetyczne, samopoczucie, zdrowie i funkcjonowanie wszystkich organizmów żywych.

*

Przeczytaj także: Sztorm słoneczny wyłączył komunikator? Awaria Messengera

*

Ochrona przed rozbłyskami słonecznymi

Część świata nauki sugeruje, że Rezonans Schumanna pełni rolę ochronną przed skutkami rozbłysków słonecznych. Czy Rezonans Schumanna działa jak swoisty tłumik, który absorbuje część energii i chroni naszą biosferę? Warto zauważyć, że badania nad tymi zjawiskami trwają już od dawna. Trudno się dziwić, że tak wiele osób chce poznać ich wpływ na zdrowie jak i na całą naszą planetę. Istnieją również opinie, że Rezonans Schumanna nie ma żadnego znaczenia na wibracje Ziemi. Czy zatem monitorowanie i publikowanie odczytów to tylko przyciąganie szerszej uwagi i płynących w ślad za popularnością większych pieniędzy?

*

Zorza Polarna a Rezonans Schumanna 

Rezonans Schumanna 2024 ma ciekawą zbieżność z aurorą – występowaniem zorzy polarnej. Częstotliwość pulsowania Ziemi na odczytach Schumanna wiąże się z aktywnością atmosferyczną, a zorza polarna jest jednym z efektów tej aktywności. Kiedy cząstki naładowane elektrycznie (elektrony i protony) zderzają się z górnymi warstwami atmosfery, powstaje zorza polarna. To piękne zjawisko świetlne niegdyś było widoczne jedynie w okolicach biegunów. Teraz pojawia się na niższych szerokościach geograficznych, wzbudzając zachwyt obserwatorów na całym świecie.

Rezonans Schumanna jest rodzajem pulsacji elektromagnetycznej Ziemi, a zorza polarna (aurora) to efekt interakcji cząstek naładowanych z polem magnetycznym naszej planety. Oba zjawiska są związane z przepływem energii między atmosferą a powierzchnią Ziemi.

Warto zauważyć, że cały czas prowadzone są badania cykli słonecznych, analizowane odczyty i raporty z obserwacji sprzed wielu lat. Dzięki temu zauważają cykliczność niektórych zjawisk. Równolegle do nauki uniwersyteckiej istnieje środowisko alternatywnych badaczy, którzy często mają odmienne zdanie, niż środowisko naukowe skupione wokół programów NASA. Dochodzi więc do polaryzacji opinii i zaciekłych dyskusji. Pełen wpływ Rezonansu Schumanna 2024 na naszą planetę i ludzkie zdrowie nie jest jeszcze do końca zrozumiały. Jednak połączenie między Rezonansem Schumanna, rozbłyskami słonecznymi a zorzą polarną stanowi fascynujące pole do obserwacji nie tylko dla łowców zjawiska aurory na świecie.

Może Cię zainteresować: Era Wodnika – kiedy nadeszła? Początek Ery Wodnika

Rezonans Schumanna online przedstawia stan w czasie rzeczywistym dla miasta Tomsk (link Sonogram Szumu ELF). Dla Polski należy odjąć 5 godzin. Kliknij tutaj

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top