Herbata PU-ERH na odchudzanie. Czerwona herbata – właściwości

Herbata PU-ERH na odchudzanie

Herbata PU-ERH na odchudzanie jest znana z właściwości, które przyspieszają metabolizm. Czerwone herbaty, nazywane pogromcami tłuszczu, stymulują pracę jelit, metabolizują tłuszcze i ułatwiają pozbywanie się toksyn. Trzeba jednak wiedzieć, kiedy pić herbatę PU ERH na odchudzanie, by skutek nie był odwrotny od zamierzonego.

Zdrowe treści

Spis treści:

 • Jaki wpływ ma herbata PU-ERH na odchudzanie;
 • Herbata PU-ERH na odchudzanie – właściwości zdrowotne;
 • Pięć żywiołów chińskiej herbaty;
 • Herbata PU-ERH dojrzewa jak szlachetne wino;
 • Dlaczego herbata PU-ERH jest dobra na odchudzanie?
 • Właściwości PU-ERH wg medycyny chińskiej;
 • Jak stosować herbatę PU-ERH na odchudzanie?
 • Najlepsze sposoby na odchudzanie z herbatą PU-ERH.

*

Współpraca:

Herbata PU-ERH na odchudzanie – właściwości zdrowotne 

Chińczycy twierdzą, że czerwona herbata PU-ERH na odchudzanie ma właściwości zdrowotne cenniejsze niż inne dostępne gatunki herbaty. Nikt nie wie o herbacie tak dużo, jak mieszkańcy Chin – kraju, który osiąga największą produkcję suszu herbacianego w ilości 2,8 miliona ton rocznie. Dowiedzmy się od najlepiej poinformowanych ekspertów, dlaczego PU-ERH na odchudzanie jest herbatą wyjątkową? Okazuje się, że czerwona herbata PU-ERH, wytwarzana metodą tradycyjną, przechodzi unikalny proces fermentacji, dzięki któremu nabywa właściwości szczególnie korzystnych dla układu trawiennego.

Pięć żywiołów chińskiej herbaty

W Polsce PU-ERH to herbata czerwona, choć według klasyfikacji chińskiej zaliczana jest do herbat czarnych. Such herbaty PU-ERH ma kolor czarny, natomiast po zaparzeniu w filiżance napar przyjmuje barwę czerwoną. Wyróżniamy 5 kolorów herbat w zależności od procesu przetwarzania świeżych liści w susz herbaciany:

 • Herbata zielona jest najmniej przetworzona w porównaniu z innymi gatunkami i nie przechodzi procesu fermentacji. Dzięki temu zawiera najwięcej składników odżywczych, w tym chlorofil. Większość najcenniejszych na świecie gatunków to herbaty zielone. Przykładem niefermentowanej zielonej herbaty jest YUZU o świeżej, jasnozielonej barwie.
 • Herbata czerwona to gatunek poddawany częściowej, połowicznej fermentacji. Po zaparzeniu herbaty widać, że liście na krawędziach są czerwone, a po środku pozostają zielone. Unikatową w smaku chińską czerwoną herbatą jest OOLONG.
 • Herbata żółta jest wytwarzana podobnie do herbaty zielonej, a różnica polega na odmiennym sposobie przechowywana, aby po zaparzeniu napar uzyskał żółtą barwą. Słynne rodzaje żółtej herbaty to JUNSHAN YIN ZHEN i MENG DING YELLOW BUD.
 • Herbata biała w procesie przetwarzania jest gotowana na parze, aby zachować delikatny smak i słoneczny aromat. Gatunki herbaty białej, które warto polecić to BAIHAO YIN ZHEN, SHOU MEI i WHITE PAEONY.
 • Herbata czarna w filiżance przyjmuje barwę czerwoną. Herbata czarna przechodzi pełną fermentację, a liście są sprasowane i formowane w różne kształty (brykiety) do transportu i sprzedaży. Popularne gatunki chińskiej czarnej herbaty to QIMEN, YUNNAN i ZHENG SHAN XIAO ZHONG i herbata PU ERH na odchudzanie.

Przeczytaj także: Pięć smaków i 5 żywiołów na Twoim talerzu – przewodnik

*

Herbata PU-ERH dojrzewa jak szlachetne wino

Szlachetne herbaty liściaste z czasem nabierają więcej aromatu. Niektóre gatunki przechowuje się latami w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Stara herbata PU-ERH, powiedzmy trzydziestoletnia, może sporo kosztować. Jej smak i zapach zmienia się wraz z upływającymi latami, co sprawia, że ta herbata w niczym nie ustępuje butelce szlachetnego wina.

Dlaczego herbata PU-ERH jest dobra na odchudzanie?

Aby zrozumieć, jak działa herbata PU-ERH na odchudzanie, warto sięgnąć do medycyny chińskiej. Słabe trawienie i nadwaga ma związek z powstawaniem wewnętrznej wilgoci w organizmie. Na liście medycyny chińskiej „wilgoć” odnosi się do gromadzenia powolnej energii w organizmie, która jest wynikiem spożycia nadmiernie przetworzonej żywności, cukrów, nabiału, alkoholu i innych substancji spowalniających trawienie i przyswajanie składników odżywczych.

Właściwości PU-ERH wg medycyny chińskiej

Herbata PU-ERH na odchudzanie ma zdolność zmniejszania wewnętrznej wilgoci poprzez ożywienie śledziony i poprawy pracy żołądka, pomagając w prawidłowym trawieniu i wydalaniu. Często stosuje się herbatę PU-ERH nie tylko na odchudzanie, ale w celach terapeutycznych, aby obniżyć poziom cholesterolu i usunąć toksyny z organizmu. Herbata eliminuje gorącą wilgoć, która jest m.in. przyczyną powstawania hemoroidów. Picie naparu herbacianego PU-ERH poprawia trawienie i regularność wypróżnień, wspomagając pracę jelita grubego. 

7 benefitów z picia herbaty PU-ERH: 

 1. Działa przeciwstarzeniowo ze względu na przeciwutleniacze;
 2. Wspomaga trawienie i regularność wypróżnień;
 3. Eliminuje gorącą wilgoć – przyczynę hemoroidów;
 4. Dostarcza fluoru dla zębów, który pomaga w walce z próchnicą;
 5. Pomaga zapobiegać nieświeżemu oddechowi;
 6. Rozszerza pory skóry i pomaga w usuwaniu toksyn wraz z potem;
 7. Regularne picie herbaty PU-ERH korzystnie działa na urodę.

Jak stosować herbatę PU-ERH na odchudzanie?

Picie herbaty PU-ERH na odchudzanie w odpowiednich porach pomaga pozbyć się niechcianych kilogramów, poprzez metabolizowanie tłuszczu. Jeśli jednak pije się PU-ERH o niewłaściwej porze, może to mieć zły wpływ i zamiast redukcji wagi, spowoduje jej wzrost. Zalecaną najlepszą porą na wypicie filiżanki herbaty PU-ERH w celu odchudzania i utraty wagi jest godzina po posiłku. 

Herbata PU-ERH w kostkach – wysokiej jakości herbata czerwona produkowana z najlepszych gatunków krzewów herbacianych prowincji Yunnan w Chinach. Herbata wytwarzana metodą tradycyjną w postaci prasowanych kostek.

O tej porze herbata PU-ERH mogła usunąć nadmiar tłuszczu i pomóc organizmowi pozbyć się niechcianych oraz trudnych do usunięcia resztek, a szczególnie trawić tłuszcze. Jeśli jednak wypić filiżankę PU-ERH na około pół godziny przed posiłkiem, spowoduje to odwrotny skutek i może być przyczyną przyrostu masy ciała! Dzieje się tak dlatego, że jeśli wypije się herbatę PU-ERH przed jedzeniem, usunie ona złogi tłuszczu z organizmu i pozostałości w żołądku, przez co w rzeczywistości zwiększy apetyt. 

Najlepsze sposoby na odchudzanie z herbatą PU-ERH 

Zawsze należy dostosować dietę do własnego organizmu i zamiast próbować szybko schudnąć, kierować się zdrowiem. Herbata PU-ERH na odchudzanie jest naturalną alternatywą dla sztucznych substancji powodujących redukcję wagi. Dzięki piciu herbaty uzyskuje się stopniową utratę wagi w dłuższym okresie czasu. Podobnie jak wiele innych naturalnych metod odchudzania, picie filiżanki herbaty PU-ERH w celu utraty wagi wymaga wytrwałości i determinacji, ponieważ efekty mogą nie być widoczne od razu. Idealnie, aby schudnąć jak najwięcej za pomocą herbaty PU-ERH, należy nie dodawać do swojej diety innych herbat, ani napojów poza wodą i herbatą PU-ERH. Efekty utraty wagi będą najbardziej zauważalne. 

Badania naukowe:

1. Dojrzała i surowa herbata PU-ERH: profilowanie LC-MS, działanie przeciwutleniające i działanie hamujące enzymy ekstraktów wodnych i wodno-alkoholowych. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6384787/

2. Przeciwutleniające związki fenolowe z herbaty PU-ERH. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6268774/

3. Mechanizmy działania odchudzającego i bioaktywne składniki herbaty PU-ERH. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22855451/

4. Herbata PU-ERH reguluje białko wiążące elementy regulatorowe steroli i desaturazę stearyol-CoA w celu zmniejszenia magazynowania tłuszczu. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25659129/

5. Ekstrakt z herbaty PU-ERH pośredniczy w zatrzymaniu cyklu komórkowego i apoptozie w ludzkich komórkach raka piersi MDA-MB-231 – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28428754/

6. Fermentowana herbata PU-ERH zwiększa działanie przeciwnowotworowe in vitro w komórkach HT-29 i ma działanie antyangiogenetyczne na HUVEC. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24579782/

Katarzyna Labudda jest dietetykiem i absolwentką Avicenna Instytut Claude Diolosa we Fryburgu. Pamiętajmy, że przed rozpoczęciem kuracji lub stosowaniem jakiegokolwiek suplementu diety, warto skonsultować się z lekarzem bądź dietetykiem.

Może Cię zainteresować: Odrobaczanie organizmu – 3 domowe sposoby

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top