Herbata rumiankowa – naturalny środek na Twoje bolączki

Herbata rumiankowa powstaje z koszyczków rumianku

Herbata rumiankowa 

Herbata rumiankowa jest często stosowanym naturalnym środkiem leczniczym, znanym od niemowlęcia do późnego wieku seniora. Ziele rumianku można spotkać na każdej łące, gdzie w czasie kwitnienia wzbogaca swoim sielskim wyglądem krajobraz. Z czego wynika wszechstronne zastosowanie herbaty rumiankowej? Przy jakich dolegliwościach możemy sięgnąć po kubek ciepłego naparu z rumianku przygotowanego w domu? 

Spis treści:

Współpraca:

  1. Herbata rumiankowa ma zbawienne działanie na zdrowie!
  2. Herbata z rumianku uśmierza bóle menstruacyjne!
  3. Rumianek znakomicie poradzi sobie z dolegliwościami skóry!
  4. Herbata rumiankowa dobra na przeziębienia i objawy grypy!
  5. Polskie Towarzystwo Pediatryczne zaleca herbatę rumiankową dla niemowląt od 2. tygodnia.

Herbata rumiankowa ma zbawienne działanie na zdrowie!

Herbata rumiankowa ma wszechstronne zastosowanie. W wielu sferach ludzkiego życia jej działanie może okazać się niezbędne. To naturalny środek, który rozwiąże Twoje bolączki! Warto po nią sięgnąć przede wszystkim ze względu na zasobność kwiatów rumianku w olejki eteryczne, którym zawdzięcza wyjątkowe działanie. Chodzi tutaj o flawonoidy, związki kumarynowe i witaminę C oraz dużą ilość niezbędnych minerałów.

Herbata rumiankowa stosowana jest w przypadku schorzeń żołądka i jelit. Ciepły napar zalecany jest dla tych osób, które skarżą się na uciążliwe bóle żołądka, wynikające ze stresu. Rumianek działa kojąco na nerwy, ponieważ pozwala wyciszyć się i nabrać odrobiny dystansu. Z kubkiem ciepłego rumianku łatwiej znaleźć równowagę między życiem zawodowym a niezbędną dawką odpoczynku.

Czy wiesz, że …

Herbata rumiankowa ma właściwości uspokajające, które pomagają rozluźnić się i odzyskać komfort psychiczny. Przy trudnościach z zasypianiem zaparz rumianek gorącym mlekiem, a po wystudzeniu dodaj odrobinę miodu. To sposób na bawarkę rumiankową, dzięki której szybko zapomnisz o trudnościach z zasypianiem i dostateczną jakością Twojego snu!

Herbata z rumianku uśmierza bóle menstruacyjne!

Herbatę rumiankową warto mieć zawsze pod ręką na ból brzucha, ale stosować możesz ją również w przypadku bólów menstruacyjnych. Delikatna w smaku herbata rumiankowa wykazuje silnie działanie rozkurczowe. Ponadto podczas okresu pozwala przywrócić właściwą perystaltykę jelit i zwalcza nieprzyjemne uczucie wzdęcia. Subtelna goryczka wyczuwalna w smaku naparu z rumianku korzystnie wpływa na pracę pęcherzyka żółciowego i wątroby. Mocniejszy napar z rumianku ma więcej gorzkiego smaku, który działa terapeutycznie.

Rumianek znakomicie poradzi sobie z dolegliwościami skóry   

Herbata rumiankowa ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przyspiesza gojenie się ran i powstawanie nowego naskórka w skaleczonych miejscach. Aby w pełni wykorzystać działanie herbaty rumiankowej w zwalczaniu dolegliwości skórnych, zastosuj napar zewnętrznie na podrażnioną skórę do przemywania i okładów. Azulen zawarty w kwiatach rumianku pomaga przy uciążliwym trądziku, łagodzi podrażnienia i służy do walki z grzybicą. Herbata rumiankowa to naturalny środek, który rozwiąże wiele problemów z niedomaganiem i pozwoli cieszyć się zdrowiem. Wykorzystaj moc herbaty rumiankowej dla swojego dobrostanu!

Czy wiesz, że …

Herbatkę rumiankową można podawać niemowlętom już od pierwszego miesiąca życia. Małe dzieci mogą pić herbatki rumiankowe, z nasion kopru włoskiego i anyżu. Nieco później podaje się melisę, owoc dzikiej róży i herbatkę malinową. 

Rumiankowa herbatka dobra na przeziębienia i objawy grypy

Herbata rumiankowa wzbogacona cytryną lub miodem jest zalecana w czasie przeziębienia i grypy. Ciepły napar może zdziałać cuda w zapobieganiu i zwalczaniu schorzeń, ze względu na bakteriobójcze i przeciwzapalne działanie ziela. Herbata z rumianku pomaga przy uporczywym kaszlu oraz do płukania gardła. Herbatkę rumiankową można podać nawet niemowlętom. Zalecenia dotyczące podawania herbatki rumiankowej małym dzieciom pochodzą od Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, które jest jednym z największych stowarzyszeń pediatrów w Polsce. Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego herbatki rumiankowe można podawać już od drugiego tygodnia życia dziecka.

Uczulenia na rumianek występują u ok. 2 proc. osób. Herbatki oraz kosmetyki zawierające wyciągi z rumianku należą do potencjalnych alergenów, w związku z czym nie powinny być stosowane u małych dzieci i osób dorosłych ze stwierdzoną alergią na rumianek.

Olejek eteryczny rumiankowy warto zastosować do inhalacji i aromatyzowania pomieszczeń, bowiem ma zbawienny wpływ na górne drogi oddechowe i układ limbiczny. Dodatek rumianku pod postacią azulenu znajduje się w paście do zębów, kosmetykach i wielu preparatach z apteki.

Wykorzystaj zbawienne działanie rumianku dla siebie i swoich bliskich. Napar rumiankowy w sezonie na infekcje pomoże Ci podnieść odporność i ochronić się przed przeziębieniem. A jeśli dopadnie Cię grypa, pozwala szybciej wrócić do formy i uchroni przed wieloma dolegliwościami! Zobacz kolejny artykuł: Na co pomaga rumianek. Zioła do picia i na skórę

Herbaty ziołowe z certyfikowanych upraw ekologicznych (współpraca):

       

Herbata rumiankowa, liść melisy, koper włoski, dzika róża TUTAJ. 

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top