Ile minerałów ma Sól kłodawska, a ile butelka wody mineralnej?

Sól kłodawska jest bogata w minerały i nie zawiera antyzbrylaczy.

Kamienna sól kłodawska

Woda mineralna butelkowana z dużą ilością minerałów jest słona w smaku. Taką wodę pobiera się ze źródła w uzdrowisku Birsztany na Litwie, położonym nad rzeką Niemen 100 km od Suwałk. Miejsce pochodzenia wody nasyca ją bogactwem minerałów i czuć to w każdym łyku. Aby uzyskać smak o takiej intensywności, trzeba wziąć Sól kłodawską i rozpuścić w szklance wody.

Woda Vytautas smakuje jak … Sól kłodawska

Współpraca:

Pot konia lub sok wyciśnięty z Ziemi – tak smakuje woda Vytautas, bez żadnej przesady! Reklamę wody Vytautas zna chyba każdy, kto choć raz przeszukiwał Internet pod hasłem „woda dużo minerałów”, a wszystko to za sprawą wyróżniającej się reklamy. Od premiery kontrowersyjnego spotu minęło ponad 10 lat (reklama wyświetlała się na YouTube w 2013 roku), jednak woda Vytautas cieszy się wciąż ogromną popularnością! Sięgają po nią nie tylko zwolennicy zdrowego stylu życia, ale również sportowcy.

Dwa razy więcej minerałów w wodzie mineralnej 

Woda mineralna Vytautas w butelce wyróżnia się wyjątkowo wysoką zawartością minerałów. Jeśli spojrzymy na skład, magnez występuje w niej w stężeniu 240 mg/l. Mg 12 to pierwiastek chemiczny o szczególnym znaczeniu w prawidłowej pracy układu nerwowego. Zapotrzebowanie na magnez zwiększa się u osób, które piją dużo kawy. Jak powszechnie wiadomo, kofeina wypłukuje magnez z organizmu. Jeszcze bardziej o magnez trzeba zadać w okresie zwiększonego, długotrwałego stresu. 

Wysoko zmineralizowaną wodę Vytautas można polecić przede wszystkim osobom, które prowadzą intensywny tryb życia. W jej składzie znajduje się łatwo przyswajalne wapń – podstawowy element budulcowy w ludzkim organizmie. 

Zaleca się również sięgać po wodę z minerałami na 30 minut przed posiłkiem. Woda Vytautas pobudza trawienie i niweluje uczucie ciężkości. Ogólna zawartość rozpuszczalnych składników mineralnych wynosi 7309 mg/l. 

Główne sole mineralne występujące w wodzie Vytautas: 

  • Wapń (Calcium) 552 mg/l;
  • Chlorek sodu (Chloride) 3480 mg/l;
  • Wodorowęglan (Bicarbonate) 300 mg/l;
  • Jodek potas (Potassium) 32 mg/l;
  • Magnez (Magnesium) 240 mg/l;
  • Sód (Sodium) 1727 mg/l;
  • Siarczany (Sulfate) 989 mg/l.

Mineralizowanie wody pitnej kamienną Solą kłodawską 

Bezsprzecznie spośród wód mineralnych dostępnych na naszym rynku Vytautas nie ma sobie równych. Zwolennicy domowych sposób na uzdatnianie wody do picia uważają, że nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby do zwykłej wody pitnej dodawać kamienną sól kłodawską, by wzbogacić napój o cenne minerały. W sumie, czemu nie!

Kłodawska sól kamienna o zabarwieniu różowym jest bogatym źródłem minerałów. Ponadto występuje w niej w oznaczonych ilościach chlorek sodu i anhydryt, a w śladowych również karnalit, polihalit, siarczany ilaste, dolomit, kalcyt, magnezyt, syderyt (węglan żelaza), hematyt (tlenek żelaza) i kwarc w postaci krzemionki. 

Czy wiesz, że …

Złoża kamiennej Soli Kłodawskiej z unikatowym składem soli mineralnych powstawały 257 – 252 miliony lat temu. Od tego czasu pokłady soli są odizolowane od wpływu czynników zewnętrznych.

Wszystkie pierwiastki w soli kłodawskiej występują naturalnie i powstały w wyniku wytrącania się z wody morskiej lub krystalizacji wód osadowych. Procesy, dzięki którym Sól kłodawska zawiera unikatowy skład soli mineralnych, zachodziły 257 milionów lat temu. Od tego czasu złoża soli są odizolowane od wpływu czynników zewnętrznych, aż do czasu wydobycia na powierzchnię w kopalni. 

Warto wiedzieć, ze mikro i makroelementy nie są zawarte w samej soli. W gruncie rzeczy są to składniki nierozpuszczalne w wodzie, które znajdują się w złożu kłodawskiej soli kamiennej. Dzięki występującym przy soli kłodawskiej pierwiastkom jest ona zdrowsza od soli warzonej: czystej soli Na Cl lub soli z dodatkiem substancji przeciwzbrylających. 

Przeczytaj także: Sole Schusslera – jak i kiedy stosować minerały. Zestaw podstawowych soli Schusslera


Polecane produkty ekologiczne (współpraca):

Sól kłodawska naturalna niejodowana

Sól kłodawska różowa drobna niejodowana

Sól kłodawska do przetworów niejodowana

Lampa solna bryła soli 2-3 kg

Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top