Wyjątkowa maść z żółtego tulipana na guzki to niemal zapomniana receptura, której źródłem jest medycyna chińska. Pasta na guzki nowotworowe, która częściej występuje pod nazwą „Maść z żółtych tulipanów” ma właściwości lecznicze i była niegdyś stosowana w armii chińskiej. Zadziwiające, jak szybko maść wyciągała odłamki metalu z ciała żołnierzy. Po dwóch godzinach od zastosowania maści, odłamki wychodziły na powierzchnię skóry.
Maść z żółtego tulipana czy pasta z żółtego tulipana?
Maść z żółtego tulipana to częściej stosowane nazwa, choć może wprowadzać w błąd. W składzie brak tłustej bazy takiej np. wazelina. Niektóre źródła posługują się nazwą „Pasta z żółtego tulipana”. Gotowy wyrób to w istocie pasta sporządzona z żółtego tulipana, popiołu z kory brzozowej i alkoholu. Określenie „pasta” precyzyjniej oddaje naturę i konsystencję tego wyjątkowego specyfiku niż maść.
Na co pomaga maść z żółtego tulipana?
Maść z żółtego tulipana można zastosować na guzki, które chcemy usunąć z ciała. Maść używa się zewnętrznie, szczególnie na guzki piersi. Należy nałożyć maść na skórę, pod którą znajdują się guzki. Czy maść sporządzona z żółtego tulipana działa tylko na guzki piersi znajdujące się tuż pod skórą? Maść działa również na guzki położone głębiej. Można zastosować ją również na mięśniaki. Praktycy mówią, że maść bywa skuteczna przy guzkach nowotworowych. Pamiętajmy, że ten sposób stosowano w armii chińskiej do wyciągania odłamków metalu, które wychodziły na powierzchnię skóry po 2 godzinach.
Składniki maści z tulipana i popiołu brzozy
Główny składnik na maść to cały żółty tulipan: cebulka, łodyga, liście, płatki, słupek i pręciki kwiatu, popiół z kory brzozy i alkohol. Wiosna to najlepszy czas, aby przygotować maść z żółtego tulipana na guzki. Kwiat powinien być jeszcze nierozwinięty z widocznym kolorem płatków (kielich przed otwarciem płatków), świeży i jędrny, najlepiej z własnej uprawy. Upewnij się, że tulipany, których chcesz użyć do sporządzenia maści, nie były opryskiwane chemicznie. Najlepiej z myślą o maści, przygotować zawczasu własne kwiaty z ogrodu, aby mieć pewność, że są one bezpieczne do użycia lub poprosić kogoś zaufanego o użyczenie wysokiej jakości surowca.
Popiół z kory brzozy – właściwości
Wiadomo, że popiół z kory brzozy ma właściwości wykorzystywane w leczeniu choroby stawów i fibromialgii, a także dolegliwościach układu pokarmowego. Popiół z brzozy jest surowcem do produkcji węgla aktywnego. Może być stosowany na różne dolegliwości ze względu na działanie antyoksydacyjne. Medycyna chińska zaleca używanie popiołu na paradontozę.
Przepis na maść z żółtego tulipana
Na maść z żółtego tulipana wystarczy jeden cały kwiat wraz z cebulką. Składników nie trzeba ważyć, ani dokładnie odmierzać. Ważne, aby zachować proporcje: taka sama ilość popiołu, co miazgi z tulipana. Popiół z grubej brzozy najlepiej przygotować samodzielnie, wykorzystując do tego celu grube kawałki kory. Ekologiczny popiół brzozowy można również zamówić przez Internet. Oto lista składników i sposób, w jaki przyrządza się maść:
Maść z żółtego tulipana – składniki:
- 1 żółty tulipan,
- Popiół z grubej kory brzozy,
- Alkohol 40% jako konserwant.
Sposób sporządzenia:
- Odciąć dolną część cebulki zakończoną korzonkami,
- Wszystkie części rośliny pociąć skośnie i rozetrzeć na pulpę (ręcznie lub mikserem),
- Dodać popiół powstały ze spalania kory brzozowej w proporcji 1:1;
- Dokładnie wymieszać pulpę z tulipana i popiół;
- Zalać alkoholem 40 proc. do uzyskania konsystencji wilgotnej pasty.
Tak przygotowaną maść można przechowywać wiele lat w zamkniętym szklanym naczyniu.
Dodatkowe zastosowanie: popiół z kory brzozowej pomaga na paradontozę. Można użyć samego popiołu do wcierania w dziąsła lub popiołu zmieszanego z maceratem z liśćmi babki szerokolistnej.
Przepis z książki Chiny, kuchnia, tajemnice medycyny wyd. M&M
Katarzyna Labudda jest dietetykiem i absolwentką Avicenna Instytut Claude Diolosa we Fryburgu. Prowadzi praktykę dietetyczną i blog o zdrowiu. Przed rozpoczęciem kuracji z zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu diety, należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.
Może Cię zainteresować: Kwiaty jadalne – sałatka na Wielkanoc z bratkami. PRZEPIS
Pingback: Kwiaty jadalne - sałatka wiosenna z bratkami. PRZEPIS - jakwyleczyc.com
Pingback: Babka zwyczajna macerowana w alkoholu na paradontozę - jakwyleczyc.com
Pingback: Babka zwyczajna macerowana w alkoholu na paradontozę – PRZEPIS - jakwyleczyc.com