Oczyszczanie krwi. Sprawdź, co jeść na oczyszczanie żył i tętnic? 

Oczyszczanie krwi - co jeść na oczyszczenie żył i tętnic?

Zatkane żyły i tętnice to objaw miażdżycy – głównej przyczyny chorób serca. Zwężenie tętnic jest odpowiedzialne za ponad połowę wszystkich zgonów. Miażdżyca to choroba układu sercowo-naczyniowego, która polega na odkładaniu się w wewnętrznych warstwach ścian naczyń tętniczych blaszek miażdżycowych. Złogi tłuszczu zmniejszają światło naczynia i utrudniają przepływ krwi do serca. Oczyszczanie krwi poprzez spożywanie określonych pokarmów naturalnie odblokowuje zatkane żyły i tętnice. Odpowiednia dieta może oczyścić krew i zapobiega zwężeniu tętnic. Jakie owoce i warzywa oczyszczają krew? 

Burak na oczyszczanie krwi

Sok z buraka wzmacnia serce, poprawia krążenie i jest stosowany na oczyszczanie krwi. Buraki korzystnie wpływają na wątrobę, nawilżają jelita i przyczyniają się do prawidłowego przebiegu menstruacji. Dieta burakowa jest bogata w krzem.

Burak ćwikłowy i marchew – burak w połączeniu z marchewką reguluje gospodarkę hormonalną w trakcie menopauzy i leczy zastój wątroby. Buraki kiszone i pieczone buraki usuwają zatory w układzie naczyniowym. Uwaga: Burak liściowy zawiera dużo kwasu szczawiowego i jeśli jest spożywany w nadmiarze, zaburza wchłanianie wapnia.

 Polecane: Jak szybko wytrzeźwieć? Co na kaca rano? Zapytaj dietetyka

Współpraca:

Cytryna i limonka oczyszcza krew

Kwaśna cytryna działa korzystnie na wątrobę, wspomaga wydzielanie żółci i pomaga w utracie zbędnych kilogramów. Cytryna oczyszcza krew, obniża wysokie ciśnienie, rozrzedza gęstą słabo krążącą krew i wzmacnia kruche naczynia krwionośne. Cytryna poprawia wchłanianie minerałów, dlatego woda z cytryną, a szczególnie woda z cytryną na czczo jest zalecana przy niedoborach witamin i minerałów. Limonka może być zamiennikiem cytryny.

Polecane: Jakie właściwości ma cytryna i sok z cytryny? 

Malina na oczyszczanie krwi

Owoc maliny ma właściwości korzystnie wpływające na wątrobę i nerki. Malina oczyszcza krew i wzbogaca ją, może być pomocna w leczeniu anemii. Liść maliny wzmacnia macicę i kontroluje prawidłowy przebieg miesiączki. Malina jest zalecana zwłaszcza przy skłonnościach do nadmiernego krwawienia. Jeżyna, blisko spokrewniona z maliną, również ma właściwości odbudowujące krew.

Ogórek oczyszcza krew

Świeży ogórek gruntowy oczyszcza krew i działa korzystnie na serce. Ogórek kiszony wspomaga trawienie. Ogórek zawiera enzym erepsynę – jest to enzym trawienny, który rozkłada białko i oczyszcza jelita. Sok z ogórków kiszonych niszczy pasożyty jelitowe, przede wszystkim tasiemca.

Polecane: Pasożyty w ciele człowieka – objawy i źródła zakażeń ludzi

Pomidor oczyszcza krew

Czerwony pomidor ma właściwości odbudowy płynów ciała, wzmacnia żołądek i oczyszcza wątrobę. Pomidor oczyszcza krew, usuwa złogi i toksyny. Pomidor przynosi ulgę w stanach przeciążonej wątroby i występujących przy tym objawom, takim jak wysokie ciśnienie krwi. Najlepsze są pomidory, które dojrzały na krzakach. Jeśli były zerwane jako zielone pomidory i potem zmieniły barwę na czerwoną, osłabiają funkcje nerek i nadnerczy.

Polecane: Pomidory i jajka – czy warto łączyć w diecie? 

Rukiew wodna na oczyszczanie krwi

Warzywo rukiew wodna wzmacnia i oczyszcza krew, a także pomaga zmniejszyć rozrost tkanki nowotworowej. Mało znana rukiew wodna może być stosowana na oczyszczanie krwi oraz wspomagająco w leczeniu żółtaczki. Rukiew wodna może być dodawana do soków warzywnych lub spożywana na surowo. Rukiew wodna sprawdzi się jako warzywo do gotowania na parze i dodawania do zupy jarzynowej.

Seler naciowy oczyszcza krew

Seler naciowy ma właściwości, które wpływają korzystnie na żołądek i śledzionę. Warto sięgać po seler naciowy na oczyszczanie krwi, ponieważ usuwa złogi, udrażnia żyły. Seler może być również stosowany przy pojawieniu się krwi w moczu. Sok z selera naciowego z odrobiną cytryny pomaga na wysokie ciśnienie i objawy wewnętrznego gorąca, takie jak zaczerwieniona twarz, rozdrażnienie. Łodygi selera i korzeń selera można polecić jako bezpieczny środek na obniżenie ciśnienia podczas ciąży.

Winogrona oczyszczają krew

Winogrona zawierają cenne składniki, które budują i oczyszczają krew. Sok z winogron jest cennym środkiem na zaburzenia funkcjonowania wątroby. Winogrona mają właściwości oczyszczania gruczołów dokrewnych, korzystnie działają na nerki i wątrobę. Zaleca dzienna porcja nie więcej niż 250 g winogron.

 Polecane: Przepis na długowieczność – co jedzą i piją Sardyńczycy? 

Katarzyna Labudda jest dietetykiem i absolwentką Avicenna Instytut Claude Diolosa we Fryburgu. Prowadzi praktykę dietetyczną i bloga Jak Wyleczyć. Przed rozpoczęciem kuracji z zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu diety, należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

Zdrowa żywność BIO


Współpraca:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top